Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Czech it! v Benešově ukázala, komu patří publikum

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

22. 4. 2011

Foto: Czech it!Zelený čtvrtek lákal v Benešově do Hotel Atlas Music Clubu za koncertem pop-rockové instrumentální skupiny Czech it! Začínající kapela s  cestou slušně našlápnutou vzhůru své fanoušky zbožňuje, což je nejen vidět, ale především slyšet v každé skladbě. A publikum s touhle čtyřkou i tentokrát doslova dýchalo.

Foto: Czech it!

Czech it! v akci, Foto: Rebeka Škvorová

Krátce po osmé hodině jsem sestoupila do suterénu hotelu a objevila útulný klub s dlouhým barem, který ještě v průběhu večera leckdo ocenil. Stoly už byly převážně obsazené, ale pár místeček pro opozdilce se ještě našlo. Mezi postávajícími skupinkami se občas mihli nervózní členové kapely, jež ještě přátelé naposledy poplácali po rameni.

Po půl deváté se rozsvítila světla nad pódiem a kapela se pustila do díla. Jako obvykle začali svou znělkou, jejíž slova „We are Czech it every day!“ zná každý pravý fanoušek. A pak se rozjela velká show na malém prostoru.

Od romantiky k pořádnému nářezu

Malý kotel postávající tak blízko skupině, jak jen to šlo, neustále udržoval ve varu bubeník Dáňa. Pauzy mezi skladbami vyplnily nejen jeho stále znějící bicí, ale především povzbuzování a potlesk davu. Czech it! umně střídali rychlovky s pomalejšími skladbami, a tak uspokojili drsnou i jemnější část fanoušků. Zpěvačka Lucka ovládá svůj hlas úžasně jak v tvrdých rockových polohách, tak i při vyšších, romantičtějších melodiích, takže se snad nenajde písnička, která by jí nesedla.

Foto: Czech it!

Czech it! v plné sestavě, Foto: Rebeka Škvorová

V druhé části koncertu kapela znovu střídala tempa a nálady skladeb, někteří členové i nástroje. Když Rúťa doplní rockovou baladu znělými houslemi, tak je snad nemožné si představit, že by housle v rocku byly něco nepatřičného. Skladby jako Dopis, She, Salvation a mnohé další sklidily pokaždé obrovský potlesk. Fanoušci skákali, pískali, zpívali s kapelou, užívali si koncert na plné obrátky.

A pak přišla poslední skladba zakončená představovačkou kapely. Ale Czech it! se jen tak rychle z pódia neodtrhli. „Ještě jednu,“ znělo davem tak dlouho, dokud kapela nepřidala svojí pecku Rock’n’roll, kde svůj hlas předvedl kytarista Roman, který si mimochodem vysekl i slušné sólíčko.

Foto: Czech it!

Dívčí polovina kapely si v hudbě poradí i bez kluků, Foto: Rebeka Škvorová

A protože ani poté neměli fanoušci dost, přidávala kapela ještě a ještě, až nakonec došlo skutečně na tu poslední. A že ani po ní publikum neutichlo, je snad zbytečné říkat.

Možná je pravda, že mainstreamové kapely jsou jediné, které u nás mají šanci na obrovský úspěch. Ale v naší zemi naštěstí existují i desítky málo známých skupin s obrovským potenciálem, které mnohdy dokážou mnohem víc než profláknutá sestava. A Czech it! mezi takové kapely rozhodně patří. Tahle čtyřka se pevně drží autorských skladeb a svého originálního stylu, a navíc její fanoušci je skutečně zbožňují. Není se čemu divit, zápal pro hudbu z pódia, na němž stojí Czech it!, sálá desítky metrů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Czech it! v Benešově ukázala, komu patří publikum