Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam vyrazit o víkendu: Zámek Loučeň hostí jarmark s mořskou pannou a cvičenou blechou

Letošní 4. ročník jarmarku na zámku Loučeň bude narozdíl od předchozích ročníků trvat celý víkend. Kromě tradičních stánků se staročeskými řemesly na zámek zavítá i mořská panna nebo cvičená blecha.

FOTO: Jarmark na zámku Loučeň

Jarmark na zámku Loučeň, Zdroj: archiv Zámek Loučeň

Na zámku v Loučni by o víkendu,  4. – 5. června,  měli přivítat dosud největší jarmark. Přihlášeno je více než šest desítek stánkářů a můžete se těšit na prezentaci staročeských řemesel spolu s dílničkami pro děti a na pochoutky, jako je třeba trdelník. Děti navíc mohou shlédnout pohádky po oba víkendové dny. V sobotu se bude o příjemnou atmosféru starat kapela Třehusk a z hradu Křivoklát dorazí flašinetář.

K zámeckému rybníku doručí zásilku s mořskou pannou a velkou atrakcí určitě bude také cvičená zvěř. Ze Slovenska na jarmark přijede cvičený medvěd a mistrovské životu nebezpečné číslo předvede blecha Arabela. Poměřit síly s kterýmkoli z návštěvníků bude připraven silák Tvrdko Pendovič, hvězda mnoha jarmarků.

Loučeň je barokní zámek nedaleko Prahy. Jeho historii výrazně ovlivnili Valdštejnové, kteří Loučeň koupili v době třicetileté války. Poté už nebyl zámek nikdy prodán, změna majitelů nastala vždy díky sňatkové politice. Ve 20. století sloužil zámek různým účelům a před čtyřmi lety byl zpřístupněn pro návštěvníky.

„Zámecký jarmark byl v uplynulých třech letech celkem dvakrát nejnavštěvovanější zámeckou slavností celé sezóny. Věříme, že široký návštěvnický ohlas sklidí i letos, do třetice,“ uvedl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Kde: zámek Loučeň

Kdy: 4. a 5. června, od 10:00 – 17:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit o víkendu: Zámek Loučeň hostí jarmark s mořskou pannou a cvičenou blechou