Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v září za literaturou? Nepropásněte Africký večer i Slam poetry

Tereza Andělová

Tereza Andělová

30. 8. 2013

V září se můžete těšit na inovativní divadelní adaptace Meyrinkova románu Golem či Polabský knižní veletrh. Proti podzimním depresím můžete bojovat na exhibici Slam poetry či Rudišově a Malijevského EKG.

Gustav Meyrink – Golem (1. – 21. září 2013, Praha)

Klasicistní vila na pražském ostrově Štvanice bude po tři zářijové týdny hostit netradiční divadelní zpracování románu Golem Gustava Meyrinka. Diváci se budou společně s herci přesouvat mezi jednotlivými pokoji vily, příběh jim tak doslova oživne před očima.

„Jedná se o zcela ojedinělý projekt v České republice i ve střední Evropě, který nabídne navíc možnost vstupu do běžně nepřístupných míst zapomenuté vily v historicky významné části města,“ říká o této ojedinělé inscenaci režisér Ivo Kristián Kubák. Za celou akcí stojí Tygr v tísni, sdružení studentů a čerstvých absolventů DAMU.

Polabský knižní veletrh 2013 (6. – 8. září 2013, Lysá nad Labem)

Návštěvníci polabského knižního veletrhu se mohou těšit na bohatý program. Vedle řady vystavovatelů je čekají autorská čtení, autogramiády, křty knižních novinek, soutěže a další. Zároveň bude v průběhu veletrhu uděleno několik nakladatelských cen, mezi nimi například Cena knihovníků za nakladatelský přínos v oblasti literatury pro děti.

Nová jména v české literatuře (11. září 2013, Praha)

Pražský Dům čtení připravil na září autorské čtení nových tváří české literatury. Diváci se budou moct seznámit s básněmi Jitky Hanušové, dále budou číst básníci a prozaici Aleš Hoznauer, Tomáš Hájek a Vojtěch Kallai. Posledně zmíněnému letos vyšla básnická prvotina Žahour.

Slam poetry exhibice (12. září 2013, Praha)

Přijďte se pobavit na přehlídku toho nejlepšího z české slam poetry! V pražském klubu Rock Café vystoupí například nejznámější český představitel slam poetry Bohdan Bláhovec, dvojnásobný mistr Jakub Foll, Pavel Oškrkaný, Monika Serbusová a další.

FOTO: Slam poetry

Zkuste netradiční propojení poezie a performance v podobě Slam poetry. Foto: Pavel Matoušek

Africký večer: Hana Hindráková a čtení z knihy Karibu Keňa (19. září 2013, Praha)

Spisovatelka Hana Hindráková v rámci Afrického večera představí své dvě knihy Děti nikoho a Karibu Keňa, se kterou v loňském roce zvítězila v soutěži Mám talent nakladatelství Euromedia. Kromě literárního zážitku budou mít návštěvníci možnost zakoupit šperky vyráběné ženami z chudinských čtvrtí v Nairobi. Výtěžek z akce se vrátí zpět do Keni na podporu tamějších projektů.

VI. Ústecká noc literatury (20. září 2013, Ústí nad Labem)

Letošní ročník Ústecké noci literatury proběhne v areálu hradu Střekov. V tajuplné atmosféře se bude předčítat z řady klasických děl, mezi nimiž nebude chybět Kafkův zámek či pohádky bratří Grimmů. Dále se můžete těšit na hudební vystoupení Jana Budaře a Romana Jedličky, členů skupiny Jan Budař a Eliščin Band.

Chuť Maďarska (26. září 2013, Praha)

Dům čtení chystá další večer z cyklu Duše měst, míst a regionů, tentokrát věnovaný Maďarsku. O maďarské literatuře bude přednášet profesor Evžen Gál. Maďarské kulturní středisko v Praze představí jeho dramaturg Attila Gál. Na závěr večera bude připravená ochutnávka tradičních maďarských jídel.

EKG O lásce a ženách (29. září 2013, Praha)

V září se fanoušci literárních kabaretů Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše dočkají další show EKG, tentokrát na téma láska a ženy. Hosty budou spisovatelka Dora Čechová, fotograf Jaroslav Kučera a básnířka Rýza Kotrčová. Těšit se můžete i na hudební doprovod.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v září za literaturou? Nepropásněte Africký večer i Slam poetry