Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam v Praze za hudbou: V únoru vystoupí Sting, Example či Opeth

Po tradičně poněkud ospalém lednu jsme se přesunuli k hudebně bohatšímu únoru. Především druhá polovina měsíce nabídne v Praze spoustu zajímavých hudebních akcí. A na co se to vlastně můžete tento měsíc těšit?

Opeth vystoupí v Praze koncem února

Hned nejbližší víkend, konkrétně v sobotu 11. února, můžete zajít na One Night, pravidelnou hudební akci klubu Roxy. Tuto sobotu vystoupí Dj´s Dan Cooley a Josef Sedloň, největším lákadlem celé akce ale určitě bude Mystif.

Tento DJ je známý hraním i skládáním drum´n´bassových tracků se poslední dobou věnuje spíše přímočařejšímu housu. Ten má také podle Mystifa sobotnímu setu dominovat. Sobotní One Night začíná ve 22 hodin a první hodinu je vstup zdarma, po třiadvacáté hodině je vstupné 100 korun.

Podívejte se také na nejočekávanější d´n´b desky roku 2012

O den později, v neděli 12. února, vystoupí v Lucerna Music Baru baskytarista Peter Hook se svojí kapelou Peter Hook & The Light. Hook se zapsal do hudebního povědomí hraním v kultovní post punkové kapele Joy Division, která se po smrti Iana Curtise v roce 1980 přetransformovala v neméně kultovní skupinu New Order. A právě Joy Division a zesnulému Curtisovi má být celý Hookův koncert věnován. Ten začíná ve 20 hodin a vstupné je 500 korun v předprodeji, na místě pak 600 korun.

Russkaja přijede do únorové Prahy

Rovněž do Lucerna Music Baru zavítá ve čtvrtek 16. února rakouská formace Russkaja. Žánrově kapela hraje ska, ale jak již název napovídá, hudba je obohacena o další vlivy, především o východoevropskou a balkánskou hudbu. Zpěv v ruštině, rádoby ruské oblečení hudebníků a nevázaná temperamentní show dělá z Russkaji lákavou kapelu.

Čtěte také reportáž z loňského koncertu Russkaji

Russkaja u nás už loni vystoupila na festivalu United Island a ti, kteří koncert zažili, dodnes nepochybují, že byli suverénně největší hvězdou pátečního programu. Koncert začíná ve 21 hodin a vstupné je od 320 do 400 korun.

[youtube_660]ADCvlqc_6ws[/youtube_660]

V sobotu 18. února se uskuteční jednoznačně největší koncert tohoto měsíce, kdy do Kongresového centra přijede Sting. Zpěvák, baskytarista a leader věhlasných The Police k nám zavítá v rámci turné Back to Bass.

Jak už dává tušit samotný název šňůry, Sting se symbolicky vrací na začátek ke svému původnímu hudebnímu nástroji. Navíc na turné slaví čtvrt století své sólové kariéry. Celá show vypukne přesně ve 20 hodin, lístky lze pořídit za 1530 až 2330 korun.

„Švédští Blondie“ poprvé v Praze

Českou premiéru tento měsíc absolvuje švédská skupina The Sounds, která do Prahy přiveze svoji směsici indie rocku, dance punku, synthpopu a elektroniky. Kapela, která je připodobňována k Blondie, je na západ i na sever od našich hranic oblíbenou skupinou, jež spolehlivě plní kluby a nechybí ani na těch největších festivalech.

Přestože The Sounds existují již od roku 1998 a mají na kontě už čtyři desky, k nám přijíždějí poprvé až letos. Kapela vystoupí v Lucerna Music Baru ve středu 22. února od 20 hodin, lístky lze v předprodeji pořídit za 400 korun a na místě za 500 korun.

[youtube_660]B1Efwi916U0[/youtube_660]

Milovníky hudby 60. let a příznivce lásky a míru by mohl zaujmout první ročník Hippies Festivalu. Tématem akce je navázání otevřenějšího kontaktu mezi umělci a diváky, návrat k vnímání nekomerční kultury jako v 60. letech a povýšení undergroundu na plnohodnotnou součást české kulturní scény.

Na akci vystoupí i několik rockových, punkových a psychedelických kapel, konkrétně Motion Food, Zábor, Morning Maniacs Music, The Maggie´s Marshmallows, The Paid, Rumblemen či La Grange. Celá akce vypukne v Roxy ve čtvrtek 23. února v 17 hodin, vstupné je 120 korun.

Opeth se vrací po šesti letech

Na metalové fanoušky v únoru rovněž čeká jeden velký koncert, kdy v Praze vystoupí uznávaná metalová kapela ze Švédska – Opeth. Fanoušci si tyto progresivce cení kvůli jejich odvaze skloubit ve své hudbě zdánlivě neslučitelné, například death metal s psychedelií.

Opeth v Praze nevystoupili již více než šest let, takže jejich koncert pochopitelně doprovází velká očekávání. Koncert Opeth se koná v sobotu 25. února od 19 hodin v Meet Factory, vstupenky lze pořídit za 550 korun.

[youtube_660]Gf-O9pfXmT0[/youtube_660]

Závěr měsíce v Praze bude patřit britskému raperovi a skladateli Example. Tento hudebník je aktivní přes sedm let, ale teprve poslední dobou se dere stále více do popředí. Example již dříve předskakoval Lilly Allen či Faithless, byl jedním z headlinerů festivalu Glastonbury, jeho třetí album Playing in the Shadows debutovalo na 1. příčce britského prodejního žebříčku. To všechno je v kostce Example.

I on patří k největším lákadlům únorového pražského hudebního dění. Example vystoupí v Lucerna Music Baru v neděli 26. února od 20 hodin. Vstupné je 400 korun v předprodejích, na místě to pak budete mít za 470 korun.

[youtube_660]zBBP0X9ZENY[/youtube_660]

Mezi další únorové koncerty, které by vás mohly zaujmout, patří i skáčkoví Reel Bigh Fish 15.února v Lucerna Music Baru. V podobném duchu se bude 29.února nést i projekt Departure v Roxy, kde vystoupí ska formace Fast Food Orchestra a reggae duboví Dub Artillery.

Příznivce drum´n´bassu by zase mohla oslovit pravidelná akce klubu Roxy Bush party, kam 24.února přijede zahrát Phil z populární britské d´n´b formace Brookes Brothers.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze za hudbou: V únoru vystoupí Sting, Example či Opeth