Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam v Praze na brusle

Samcová Jana

Samcová Jana

23. 12. 2009

bruslickyZabavit děti před Štědrým večerem, kdy už s nimi šijí všichni čerti a nemohou se dočkat vytoužených dárků, je téměř nadlidský úkol. Malé ďáblíky i jejich rodiče spolehlivě zabaví pražská ledová kluziště. Zmapujme si, kde všude se dá prohánět na ostrých nožích.

Ilustrační foto, Zdroj:philip.greenspun.com

Ilustrační foto, Zdroj:philip.greenspun.com

V prvé řadě absolutně zapomeňme na bruslení na přírodních kluzištích, jako jsou rybníky nebo řeka Vltava. Byť se led může zdát silný, počasí odvážným bruslařům nepřeje. Praha proto vychází svým občanům vstříc a kromě možnosti bruslení na zimních stadionech otevírá i dočasná kluziště. Mezi ně se řadí kluziště před Arkádami Pankrác, které bude v provozu až do 3. ledna mezi 9. do 20. hodinou; ledová plocha na Ovocném trhu, která je otevřena až do Tří králů denně od 10 do 22 hodin a to zdarma; malé kluziště vedle hypermarketu v Edenu, k dispozici rovněž každý den od 10 do 20 hodin; a také kluziště u Europarku ve Štěrboholech. Na všech místech jsou pro návštěvníky přichystány půjčovny bruslí.

Zabruslit si lze i na zimních stadionech, a to v hodinách určených pro veřejnost. Každý zimní stadion je pro zájemce otevřen v jiných termínech a hodinách. Aktuální údaje jsou uvedeny vždy na webových stránkách daného kluziště. Namátkou vyberme několik stadionů.

 

Gutovka, Gutova ulice, www.gutovka.cz

Hvězda, Na Rozdílu 1, www.hokejhvezda.cz

Kobra, Mikuleckého 1584, www.hckobra.cz

Malá sportovní hala, Výstaviště Holešovice, www.incheba.cz

Na Františku, Kozí ulice, www.hristenafrantisku.cz

Ice Arena Letňany, Tupolevova 669, www.icearena.cz

Štvanice, Ostrov Štvanice 1125, www.stvanice.cz

Základní škola Bronzová, www.praha13.cz/ruzne/stadion/

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze na brusle