Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v lednu za literaturou? Navštivte další díl EKG či LiStOVáNí

Tereza Andělová

Tereza Andělová

2. 1. 2014

S novým rokem tu máme i nové literární akce. V lednu se můžete těšit na nové pořady Domu čtení, EKG Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského či experimentální ztvárnění Antikódů Václava Havla.

 Foto: Jaroslav Polakovič

Vyražte v lednu za živou literaturou! Foto: Jaroslav Polakovič

Nová jména v české literatuře (8. ledna 2014, Praha)

Dům čtení pokračuje s novým rokem v dalších přednáškách, během kterých představí zajímavé osobnosti české literatury. V lednu to bude básnířka Eva Košinská, autorka sbírky Solný sloup, a básníci Štěpán Hobza a Daniel Průcha. Oba dva publikovali své básně v Psím víně a v současné době pracují na svých knižních debutech.

Václav Havel: Antikódy (10. ledna 2014, Praha)

Nová scéna Národního divadla připravila na leden představení vytvořené na motivy vizuálních básní Václava Havla Antikódy. Experimentální inscenaci připravil soubor Laterna magika v čele s režisérem Braňem Mazúchem. Využití nejnovějších multimediálních technik slibuje nevšední umělecký zážitek.

EKG – O Lásce a Světle (14. ledna 2014, Praha)

Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš potěší své fanoušky dalším literárně-hudebním kabaretem EKG. Hosty tentokrát budou filmový režisér a producent Jan Němec a nejprodávanější český spisovatel Michal Viewegh.

FOTO: Rudiš, Malijevský

Jaroslav Rudiš a Igor Malijevský – tvůrci EKG. Zdroj: archatheatre.cz

Večer s audioknihami, jejich tvůrci a autory (15. ledna 2014, Praha)

Audioknihy si pomalu ale jistě vybojovaly své místo v literárním světě. V rámci diskuzního večera, který připravil Dům čtení, budou posluchačům představeny audioknihy současných českých spisovatelů. Hosty večera budou jak autoři knih, tak ti, kteří svůj hlas propůjčili oblíbeným literárním hrdinům.

Čtení básníka Josefa Straky (17. ledna 2014, Český Krumlov)

Budoucí českokrumlovská domácí kavárna s poetickým názvem U Spisovatelů chystá pro knižní nadšence pravidelná živá setkání s literaturou. Prvním hostem bude básník Josef Straka. Celý projekt je experimentem pro úzký okruh zájemců. Vzhledem k malé kapacitě kavárny je nutná rezervace.

LiStOVáNí: Lichožrouti s Pavlem Šrutem a Galinou Miklíkovou (26. ledna 2014, Praha)

Cyklus scénických čtení LiStOVáNí uvede na Nové scéně Národního divadla představení Lichoužrouti. Tyto záhadné bytosti neboli „žrouty ponožek“ vytvořilo autorské duo Galina Miklínová a Pavel Šrut. Pohádkový příběh jistě osloví nejen malé diváky, ale pobavit se u něj mohou i dospělí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v lednu za literaturou? Navštivte další díl EKG či LiStOVáNí