Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak netradičně oslavit Valentýna? Podívejte se na pár zajímavých tipů

Tomáš Miška

Tomáš Miška

10. 2. 2012

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží. Vychutnejte si romantickou večeři na palubě parníku a léčivou pivní lázeň. Přespání na zámku u hořícího krbu a afrodiziakální jídlo zaručí láskyplnou noc.

FOTO: Svátek svatého Valentýna byl obnoven až v roce 1907 v USA

Svátek svatého Valentýna byl obnoven až v roce 1907 v USA, Zdroj: sxc.hu

Romantická stověžatá Praha. Tajemná metropole skrývá nesčetná zákoutí a starobylé uličky plné kaváren a restaurací, které jsou perfektně romantické pro noc o svatém Valentýnu. Dopřejte svým drahým projížďku koňským spřežením. S nesplněným přáním se zastavte u pražské O2 areny a přispějte k ozdobení potemnělé oblohy jedním ze stovky létajících přání.

Však to, co určitě partnera nadchne nejvíce, je romantická večeře na lodi. Spojená s netradiční plavbou po Vltavě a s živou hudbou na palubě parníku. Popřípadě lze rezervovat i kajutu.

A nakonec: nebyl by hřích nenavštívit baziliku svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, kde jsou uloženy ostatky samotného umučeného světce, svatého Valentýna, původce tohoto zamilovaného fenoménu?

Lázně pro dva

Nekonečná pohoda v bublinkách, koupaní bez plavek. To může být taky láska, ne? I k Valentýnu si můžete nadělit den nebo jen odpoledne v některém z mnoha wellness center a lázní u nás. Speciální balíčky si pro vás připravili i v Mariánských lázních, Třeboni nebo v lázních Poděbrady.

FOTO: Pivní lázeň v Chodové Plané

Pivní lázeň se nachází i v Chodové Plané, Zdroj: youtube.com

Vzít miláčka 14. února na pivko? Zní to nekultivovaně. Dokonalým překvapením se však může stát pivní či vinná koupel pro dva. Během půlhodinové koupele v dubové kádi si navíc můžete vychutnat oblíbený nápoj, ve kterém se právě smáčíte. Ať už víno či pivo, oba nápoje mají blahodárné a léčivé účinky na ponořené tělo a působí jako balzám na duši.

V největším středoevropském aquaparku Aquapalace v Praze je připravena párty v karibském stylu. Vyzkoušet můžete jízdu na nafukovací kosatce, vodní zápasy, záchranu partnerky nebo romantické koupání při svíčkách.

Hrady a zámky jako v pohádce

Ve stylovém zámeckém hotelu Chateau Mcely poblíž Prahy můžete se svou láskou vychutnat večeři dle starých zámeckých receptur, prožít romantickou noc a nechat si servírovat snídani až do postele. Inspirující je také netradiční prostředí zámku Zábřeh. Těšit se můžete na bohatou večeři u hořícího krbu i nocleh ve vybraném historickém apartmá. Atmosféru dokreslí sklenka Valentýnského pivního čokoládového speciálu.

FOTO: Chateu Mcely

Barokní zámek Mcely vyniká svojí noblesou, Zdroj: Prazak, wikimedia.org

Chybu neuděláte ani při výběru zámku Zbiroh. Pro čerstvě nebo stále zamilované páry jsou určeny procházky zámeckým parkem, krásným v každém ročním období, i večeře v dobové krčmě. Růže a čokoláda, připravené na pokoji, dotváří okouzlující atmosféru místa.

Adrenalin, afrodiziaka a pan Valentýn

Ne úplně každý si potrpí na svíčky a pusinky. Vymyslete na svátek zamilovaných jiné aktivity pro dva. Skočte padákem, navštivte horolezecké stěny nebo zapřáhněte za sáně tři čtyři psy.

FOTO: Vypadá celer snad jako afrodiziakum?

Vypadá celer snad jako afrodiziakum?, Zdroj: sxc.hu

Zkuste projevit zamilovanost ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Pokud přesvědčíte prodejce při koupi skipasu, že svou polovičku opravdu milujete, máte v rámci akce Valentýnské lyžování za hubičku druhou permanentku zdarma.

Láska také mimo jiné prochází žaludkem. Netradiční večeře je proto namístě. Víte, že mezi afrodiziakální pokrmy se počítá med, čokoláda, suši a třeba i celer?

Láska je všude na světě. Nemusíte za ní cestovat. Valentýn je časem, kdy můžete chytře využít nespočet nabízených slev a zhlédnout přeslazené filmy v televizi.

Je vhodné připomenout na nutnost brát ohled na své drahé partnery, aby se procházka magicky zasněženou krajinou neproměnila v utrpení, úrazy a omrzliny. Dávejte navzájem na sebe pozor, zahrňte své milované každý den květinami, vykouzlete skvělou atmosféru a nečekejte na jediný den v roce!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak netradičně oslavit Valentýna? Podívejte se na pár zajímavých tipů