×
TOPZINE.cz

Jak netradičně oslavit Valentýna? Podívejte se na pár zajímavých tipů

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží. Vychutnejte si romantickou večeři na palubě parníku a léčivou pivní lázeň. Přespání na zámku u hořícího krbu a afrodiziakální jídlo zaručí láskyplnou noc.

FOTO: Svátek svatého Valentýna byl obnoven až v roce 1907 v USA
Svátek svatého Valentýna byl obnoven až v roce 1907 v USA, Zdroj: sxc.hu

Romantická stověžatá Praha. Tajemná metropole skrývá nesčetná zákoutí a starobylé uličky plné kaváren a restaurací, které jsou perfektně romantické pro noc o svatém Valentýnu. Dopřejte svým drahým projížďku koňským spřežením. S nesplněným přáním se zastavte u pražské O2 areny a přispějte k ozdobení potemnělé oblohy jedním ze stovky létajících přání.

Však to, co určitě partnera nadchne nejvíce, je romantická večeře na lodi. Spojená s netradiční plavbou po Vltavě a s živou hudbou na palubě parníku. Popřípadě lze rezervovat i kajutu.

A nakonec: nebyl by hřích nenavštívit baziliku svatého Petra a Pavla na Vyšehradě, kde jsou uloženy ostatky samotného umučeného světce, svatého Valentýna, původce tohoto zamilovaného fenoménu?

Lázně pro dva

Nekonečná pohoda v bublinkách, koupaní bez plavek. To může být taky láska, ne? I k Valentýnu si můžete nadělit den nebo jen odpoledne v některém z mnoha wellness center a lázní u nás. Speciální balíčky si pro vás připravili i v Mariánských lázních, Třeboni nebo v lázních Poděbrady.

FOTO: Pivní lázeň v Chodové Plané
Pivní lázeň se nachází i v Chodové Plané, Zdroj: youtube.com

Vzít miláčka 14. února na pivko? Zní to nekultivovaně. Dokonalým překvapením se však může stát pivní či vinná koupel pro dva. Během půlhodinové koupele v dubové kádi si navíc můžete vychutnat oblíbený nápoj, ve kterém se právě smáčíte. Ať už víno či pivo, oba nápoje mají blahodárné a léčivé účinky na ponořené tělo a působí jako balzám na duši.

V největším středoevropském aquaparku Aquapalace v Praze je připravena párty v karibském stylu. Vyzkoušet můžete jízdu na nafukovací kosatce, vodní zápasy, záchranu partnerky nebo romantické koupání při svíčkách.

Hrady a zámky jako v pohádce

Ve stylovém zámeckém hotelu Chateau Mcely poblíž Prahy můžete se svou láskou vychutnat večeři dle starých zámeckých receptur, prožít romantickou noc a nechat si servírovat snídani až do postele. Inspirující je také netradiční prostředí zámku Zábřeh. Těšit se můžete na bohatou večeři u hořícího krbu i nocleh ve vybraném historickém apartmá. Atmosféru dokreslí sklenka Valentýnského pivního čokoládového speciálu.

FOTO: Chateu Mcely
Barokní zámek Mcely vyniká svojí noblesou, Zdroj: Prazak, wikimedia.org

Chybu neuděláte ani při výběru zámku Zbiroh. Pro čerstvě nebo stále zamilované páry jsou určeny procházky zámeckým parkem, krásným v každém ročním období, i večeře v dobové krčmě. Růže a čokoláda, připravené na pokoji, dotváří okouzlující atmosféru místa.

Adrenalin, afrodiziaka a pan Valentýn

Ne úplně každý si potrpí na svíčky a pusinky. Vymyslete na svátek zamilovaných jiné aktivity pro dva. Skočte padákem, navštivte horolezecké stěny nebo zapřáhněte za sáně tři čtyři psy.

FOTO: Vypadá celer snad jako afrodiziakum?
Vypadá celer snad jako afrodiziakum?, Zdroj: sxc.hu

Zkuste projevit zamilovanost ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Pokud přesvědčíte prodejce při koupi skipasu, že svou polovičku opravdu milujete, máte v rámci akce Valentýnské lyžování za hubičku druhou permanentku zdarma.

Láska také mimo jiné prochází žaludkem. Netradiční večeře je proto namístě. Víte, že mezi afrodiziakální pokrmy se počítá med, čokoláda, suši a třeba i celer?

Láska je všude na světě. Nemusíte za ní cestovat. Valentýn je časem, kdy můžete chytře využít nespočet nabízených slev a zhlédnout přeslazené filmy v televizi.

Je vhodné připomenout na nutnost brát ohled na své drahé partnery, aby se procházka magicky zasněženou krajinou neproměnila v utrpení, úrazy a omrzliny. Dávejte navzájem na sebe pozor, zahrňte své milované každý den květinami, vykouzlete skvělou atmosféru a nečekejte na jediný den v roce!

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..