Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kalendáře pro rok 2012: Pomáhá Tomáš Řepka i vévodkyně Camilla

Redakce

Redakce

21. 11. 2011

Lámete si hlavu s tím, koho a čím obdarovat? Výborný tip na dárek je kalendář, jehož výtěžek putuje na dobrou věc. I letos se roztrhl pytel s kalendáři celebrit, které se rozhodly pomoci těm, kteří to potřebují.

FOTO: Vlaďka Erbová a Tomáš Řepka, kalendář 2012

Pomáhají i Erbová s Řepkou, Zdroj: erbova-vladka.cz

Nadace Rakovina věc veřejná, jejíž hlavní patronkou je již několik let modelka Vlaďka Erbová, letos přizvala na pomoc i Vlaďčina partnera Tomáše Řepku. Kalendář pro rok 2011 sklidil obrovský úspěch a stejně jako loni putuje výtěžek z prodeje na výzkum rakoviny.

Čtěte také: Nahé dívky s kníry pózovaly pro kalendář Movember

Očima nemocných byl pojat kalendář nadace Debra, která podporuje osoby s nemocí motýlích křídel. Fotografka Lucie Robinson nafotila snímky, na nichž například Jiří Bartoška nosí brýle, které mají ostnaté obruby, Ondřej Brzobohatý hraje na klavír, který pokrývá ostnatý drát. V tomto duchu je vytvořen celý kalendář. Patronkou je Jitka Čvančarová, která spolupracovala i na vizuální stránce kalendáře.

FOTO: Debra kalendář 2012

Tomáš Klus, Robert Vano a Ondřej Brzobohatý, Zdroj: debra.cz

Pacienty s těžkým zrakovým postižením podporuje nadace Mathilda, jejíž patronkou je Mathilda Nostitzová. Kalendář pro rok 2012 znázorňuje známé osobnosti s vodicími psy, kteří nevidomým významně ulehčují život.

Vedle speciálně cvičených psů se můžete těšit například na Jana Krause, Květu Fialovou, Jana Hřebejka, Václava Havla či samotnou Camillu, vévodkyni z Cornwalu.

FOTO: Kalendář 2012 Mathilda

Camilla venčí, Zdroj: mathilda.cz

Archa Chantal podporuje humanizaci dětských zdravotnických zařízení. Patronkou nadace je Chantal Poullain-Polívková. Kalendář pro rok 2012, nazvaný stejně jako loni Proměny, proměnil osobnosti z České i Slovenské republiky. Letos se můžeme těšit na proměněného Jiřího Bartošku, Pavla Lišku, Tomáše Hanáka, Bolka Polívku či Jiřího Lábuse.

Kalendář pro děti i rodiče

Kapka naděje, kterou založila Vendula Auš Svobodová, se již jedenáct let věnuje dětem s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a onemocněním, která vyžadují transplantaci kostní dřeně.

Nadace byla založena na podnět Venduliny vlastní zkušenosti, kdy jí na leukémii zemřela dcera Klára. Kalendář na rok 2012, jak už sám název Příběhy rošťáků napovídá, představuje děti v jejich nejpřirozenější podobě.

FOTO: Kapka naděje, kalendář 2012

Příběhy rošťáků, Zdroj: kapkanadeje.cz

Nadací i celebrit, které podporují dobrou věc, je v České republice mnoho a i vy se můžete na vybraném projektu podílet. Koupí kalendáře zpříjemníte už tak dost složitý život potřebným, jejichž každodenní trápení si umíme představit jen ztěžka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kalendáře pro rok 2012: Pomáhá Tomáš Řepka i vévodkyně Camilla