Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justin Bieber je jako Kurt Cobain. Opět bude na obálce Rolling Stone

Redakce

Redakce

31. 7. 2012

Na obálce časopisu Rolling Stone se objeví už podruhé Justin Bieber. Je to důkaz jeho stoupající slávy a očekávané gesto uznání?

Justin Bieber Zdroj: nme.com

Redakce časopisu Rolling Stone opět požádala Justina Biebera, aby zapózoval pro titulní stranu srpnového vydání. Focení pro toto známé hudební periodikum se rovná poctě, kterou většina osobností neodmítá a ani Bieber není výjimkou.

Jednou z nejznámějších tváří, která se na titulní straně časopisu objevila, byl i Kurt Cobain, k němuž je Bieber některými fanoušky nešťastnou náhodou přirovnáván. Vzhledem k tomu, že se na obálce objevil již podruhé za rok a půl, vyvstává otázka, jestli opravdu nešlape na paty nositelům velkých jmen.

Fotografován legendou

Focení probíhalo na kalifornském pobřeží za pohádkově slunného počasí pod vedením Marka Seligera, který je autorem mnoha charismatických portrétů, mimo jiné i Cobainova.

Přestože Bieberovo první fotografování, v únoru 2011, probíhalo v ateliéru s Terrym Richardsonem, existuje mezi oběma foto sessions nemilá spojitost. Tou je bílý nátělník, v němž se Bieber objevil na obou fotografiích. Této skutečnosti Rolling Stone lituje jako stylistického faux pas.

V článku, který se v srpnovém čísle objeví, se Justin Bieber vyjadřuje především k tomu, kterak dospívá z popového dítěte v muže. Přerod v dospělého člověka stvrdil úspěšným ukončením střední školy a vydáním veleúspěšného LP Believe, kterého se za týden prodalo rekordních 374 tisíc kopií.

Justin Bieber vs. Kurt Cobain

Opětovné pózování pro Rolling Stone nenechává chladnými ani zpěvákovy fanoušky, kteří ho s oblibou přirovnávají ke Kurtu Cobainovi. Tuto mánii odstartovalo údajné tvrzení Justina Biebera, že se cítí být Cobainem své generace. Pravdivost tohoto výroku byla několikrát zpochybněna, i tak se ale velká část Bieberovy fanouškovské základny pustila do neúnavného srovnávání obou zpěváků. Četnost pózování pro Rolling Stone by se mohla časem stát dalším měřítkem.

Čtěte také: Justin Bieber vydal vlastní laky na nehty

Objevit se na titulní stránce Rolling Stonu – to je pro celebrity i čtenáře stále ještě prestižní záležitost. Neznamená to však automaticky záruku kvality. Jako každý magazín, který se chce uživit, musí i Rolling Stone psát o fenoménech. A nutno říct, že Justin Bieber je fenoménem v pravém slova smyslu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Bieber je jako Kurt Cobain. Opět bude na obálce Rolling Stone