Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justinu Bieberovi je 18 let. Lidé po celém světě ho milují i nenávidí

Martin Peška

Martin Peška

1. 3. 2012

Kanadský zpěvák Justin Bieber, který 1. března slaví své osmnácté narozeniny, je jedním z nejvíce diskutovaných osob na internetu.

FOTO: Justin Bieber

Všechno nejlepší i všechno nejhorší přejí dnes Justinovi fanoušci i odpůrci po celém světě Zdroj: Universal Music

Právě díky internetu se před lety prosadil ve světě showbusinessu. Dnes se internet hemží nejen jeho fanoušky, ale také lidmi, kteří jím pohrdají.

Jak vidí Justina Biebera čtenáři TOPZINE.cz?
Na naší oficiální stránce rubriky Hudba na Facebooku jsme se vás zeptali, co si o Biebrovi myslíte, proč patříte mezi jeho fanoušky, či proč ho nenávidíte. Nyní přinášíme výběr z názorů, které nám došly.

„Pěkná holka.“ – Michaela Vohralíková

„Není důvod ho milovat ani nenávidět, neznáme ho… je jen chudák, jen obětí hudebního průmyslu v USA ovládaném reptiliány-illuminaty, není se co divit…“ – Mondie Kaminski

„Chudáci lidi co ho poslouchaj.“ – Mira Šubert

„Prostě obyčejnej kluk, kterýmu se splnil sen. Není důvod ho milovat nebo nesnášet.“ – Iveta Karousová

„Je to jednoznačně fenomén, je hudebně nadaný. Výborně hraje na kytaru, na bubny. Nemá sice hlas jako Karel Gott, ale dokáže něco uzpívat. A protože je fenomén, tak tady budou dva tábory lidí… co ho nenávidí a co ho milují.“ – David Tilšer

„Víte proč má JB vyprodaný koncerty? Protože jeho lístek stojí cca 17$ a lístek na SOAD cca 50$. Na tom asi taky něco bude a Hanča Montanča hold letos neměla turné.“ – Tomáš Expy Matěj

„Miluju tu jeho hebkou kůži.“ – Adis Borek

„Bože, vrať nám Kurta Cobaina, my ti dáme Justina Biebera!“ – Jakub Veverka

„Kluk, co to aspoň někam dotáhl. A kdo na něj nadává, jen závidí.“ – Vejunka Jessica Hnízdilová

Slávu mu zajistila máma a YouTube

Internet přinesl Bieberovi slávu a bohatství, když před šesti lety jeho matka začala nahrávat videa s různými coververzemi na YouTube. Přitáhnul online-fanoušky, jeho video mělo přes 10 milionů přehrání. Když mu bylo 13, všiml si ho jeho budoucí manažer Scooter Braun a Biebrova kariéra se rozjela naplno.

Internet je ale kromě obrovských fanklubů Justina Biebera i místem nejtvrdší kritiky, kde zpěvákovo jméno čelí množství pohrdlivých narážek a žertů.

Více jak půl milionu lidí ho chtělo poslat do Severní Koreji

Na Facebooku existuje obrovské množství skupin a stránek, které jsou vytvořeny z nenávisti vůči Biebrově osobě. Většinou nesou ve svém názvu spojení „Nenávidím Justina Biebera“, výjimkou však není ani název jako „Justin zpívá jako holka“ či „Jak zabít Justina Biebera“. Vznikají i antifanouškovské stránky a blogy, které zesměšňují jeho vzhled a sexualitu.

Stal se terčem internetového žertu také na webu My World Tour, kde veřejnost hlasuje o tom, kam by měl Bieber zavítat příště v rámci svého koncertního turné. Přes půl milionu hlasujících ho chtělo poslat do Severní Koreje.

Bieber vévodí na seznamu nejhledanějších slov Google Trend

Čas od času se objeví anonymní uživatelé, kteří vyzvou zpěvákovy antifanoušky, aby do svého vyhledávače zadali zpěvákovo jméno společně s nějakým kontroverzním slovem. Spojení se zobrazovalo ve statistikách Google Trends mezi nejhledanějšími. A co nepřátelé Justina Biebera hledali?

„justin bieber takes estrogen pills“
„justin bieber molests fan“
„justin bieber removes left testicle“
„justin bieber hermaphrodite“
„justin bieber syphilis“
„justin bieber impregnated his mother“
„justin bieber converts to scientology“

S jeho videi na YouTube.com si pohráli také hackeři, kteří je přesměrovali na pornostránky, případně se zobrazila zpráva, že tehdy šestnáctiletý Bieber zemřel po automobilové nehodě.

Internetové prohlížeče ho už umí blokovat

Pro lidi, kteří nemohou na internetu zmínky o Justinovi Bieberovi vystát, vznikly speciální nástroje pro prohlížeče Firefox a Google Chrome. Umožňují jak blokování veškerých stránek se slovy „Justin“ či „Bieber“, ale také fotografie, v jejichž názvu je obsaženo zpěvákovo jméno.

Vtipů a narážek na Justina Biebera neustále přibývá a dostávají se i na další platformy. Naposledy se stal předlohou legrační postavičky bobra v mobilní hře Joustin´Beaver.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justinu Bieberovi je 18 let. Lidé po celém světě ho milují i nenávidí