Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Joseph Altuzarra to dokázal. Zkombinoval pohodlnost se smyslnou ženskostí

Petra Červená

Petra Červená

27. 12. 2011

FOTO: Joseph Altuzarra, zima 2011/2012Zima je v plném proudu, blíží se konec roku a s ním se pomalu uzavírají i výlety za zimními kolekcemi. Než přijde čas na jarní vábení, inspirujte se tvorbou francouzského návrháře Josepha Altuzarra.

FOTO: zimní kolekce 2011 Joseph Altuzarra

Babí léto je už nenávratně pryč, ale parka v zimních měsících zahřeje, Zdroj: josephaltuzarra.com

Joseph Altuzarra se narodil a vyrůstal v Paříži. Po střední škole odjel studovat do Spojených států na Swarthmore College v Pensylvánii dějiny umění se zaměřením na módu a architekturu. Po promoci získal šestiměsíční stáž v ateliéru Marca Jacobse v New Yorku.

Teoretik umění se stal návrhářem

Jako nezávislý designér pracoval v týmu Proenza Schouler. V říjnu 2006 se Joseph vrátil do svého rodného města, Paříže, kde pracoval pro Givenchy.

Stále však bojoval s komplexem méněcennosti, protože neměl dostatek formálního vzdělání, ovšem s o to větší vervou pronikal do technologie oděvních materiálů a konstrukce střihů.

FOTO: zimní kolekce 2011 Joseph Altuzarra

Večerní šaty s korálky nebo v lesku saténu?

U Givenchy se Joseph setkal s Colinem Choaym, který se zabýval public relations a pomohl mu realizovat jeho módní vize pod vlastní značkou Joseph Altuzarra.

Už žádné skrývání za věhlasné návrháře, kde se musel podřizovat a nemohl se dostatečně rozvíjet. První kolekci předvedl v New Yorku a pro módní svět se stal senzací.

Zimní kolekce se vrací do 90. let

Joseph Altuzarra předvedl na týdnu módy v New Yorku modely na první pohled nesourodé. Parka s kožešinou na kapuci a k tomu průsvitné zavinovací šaty. Návrhář kombinuje pohodlné parky, typické pro devadesátá léta, se smyslnými a éterickými šaty.

FOTO: zimní kolekce 2011 Joseph Altuzarra

Vyberte si: Oblečená, neoblečená, kombinovatelné nebo nesourodé

Po mole se procházely modelky v kostkovaných šatech, sukních, svetrech. Kostka byla zkrátka oblíbeným Altuzarrovým motivem. Nechyběly ani více či méně průsvitné topy a halenky.

Aby nebyla ženám v lehounkých šatech zima, přichystal pro ně Joseph kožichy či teplé dlouhé svetry. Kožešina se objevila i u bot se šněrováním nebo na lodičkách.

Čtěte také: Farah Angsana navrhuje pro svůdné ženy

V barvách převládala cihlová, hnědá, šedá, bílá, slonová kost, odstíny červené a nezbytná černá. Večerní šaty návrhář zvýraznil korálky, na jiné použil dva druhy materiálu, které sešitím působily, jakoby mu došla látka a on musel model dokončit ze zbytků.

FOTO: zimní kolekce 2011 Joseph Altuzarra

Je jedno, co nám diktuje móda, hlavně, abychom v zimě nezmrzly

Objevily se i dlouhé kostkované svetry vmanévrované do podoby šatů. Žádný model nebyl ale příliš vyzývavý a křiklavý. Altuzarra se hravě obejde bez excentričnosti. Ženám v módě raději poskytne pocit pohodlí než sešněrovanou provokaci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Joseph Altuzarra to dokázal. Zkombinoval pohodlnost se smyslnou ženskostí