Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Proenza Schouler smíchala indiány a geometrii do divokých vzorů

Petra Červená

Petra Červená

20. 12. 2011

FOTO: Proenza SchoulerNávrháři Jack McCollough a Lazaro Hernandez se pro zimní sezónu inspirovali indiánskými kmeny. Geometrické tvary a barevná kompozice v podzimních tónech tvořily základ celé kolekce.

FOTO: Proenza Schouler

Ručně malované hedvábné šaty, Zdroj: proenzaschouler.com

Značku Proenza Schouler založili v roce 2002 designéři Lazaro Hernandez a Jack McCollough, kteří se setkali při studiích na Parsonově škole designu v New Yorku. Název značky je odvozen od rodného příjmení matek návrhářského dua. Proenza bylo rodné jméno Lazarovy matky a Schouler Jackovy.

Změna je život

Proenza Schouler se vyznačuje kvalitním zpracováním a smyslem pro detail s pocitem sladké rafinovanosti. Inspiraci čerpají ze současného umění, ale zabývají se i starými technikami.

Minulou sezónu byli Jack a Lazaro přímo posedlí japonskou technikou barvení Shibori a tvorbou gipýrské krajky.

FOTO: kolekce Proenza Schouler

Gipýrskou krajku doplňují nápadné šperky

Současná kolekce je odezvou výletu do Santa Fe. Návrhářské duo je stále otevřené novým objevům a neustále nasává další a další podněty, které je vedou k návrhům kolekcí kombinující staré a nové techniky. Vždy kladou důraz na jednoduché střihy, aby vynikly propracované detaily a složité vzory.

Ocenění značky

Značka Proenza Schouler zasela kvalitu a nyní sklízí úspěchy. Také má nemalý podíl na oživení americké módy. Nejvyšší rada amerických módních návrhářů (CFDA) oceňuje každý rok tvůrce z oblasti módního průmyslu, která je určitou obdobou filmových Oscarů.

FOTO: kolekce Proenza Schouler

Boty a kabelky pro kolekci podzim/zima 2011

Titul nejlepší dámský návrhář obdrželi Jack McCollough a Lazaro Hernandez poprvé v roce 2007 a letos v červnu jej získali podruhé. Konkurence byla veliká, zálusk na toto ocenění měli i Marc Jacobs a Alexander Wang.

V roce 2008 návrháři představili první kolekci obuvi a o pár měsíců později uvedli na trh ještě sbírku kabelek.

Působivá kolekce

Prim hrály geometrické výšivky na kalhotách, sukních a pouzdrových šatech. Jednotlivé modely návrháři doplnili o nápadné náhrdelníky. Přední díl dlouhé černé semišové košile byl zastrčen pod sukni s gipýrskou krajkou, což je paličkovaná krajka ze šňůrek opřádaných hedvábím.

FOTO: kolekce Proenza Schouler

Svetříkovo geometrické mámení

Těžké dlouhé pletené svetry se v kombinaci s kalhoty ztrácely v přehršli geometrických tvarů. Na druhé straně, modely hedvábných pouzdrových, zavinovacích či dlouhých šatů určených pro červený koberec, byly natolik neobvyklé a zajímavé, že třeštění se svetry upadlo v zapomnění.

Kolekce značky Proenza Schouler představila složité geometrické vzory, staro-nové techniky, a to vše na relativně jednoduchých střizích.

Skvostně působily hlavně modely s gipýrskou krajkou, které opticky zeštíhlovaly, na rozdíl od některých spletitých geometrických tvarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proenza Schouler smíchala indiány a geometrii do divokých vzorů