Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Farah Angsana navrhuje pro smyslné a svůdné ženy

Petra Červená

Petra Červená

13. 12. 2011

FOTO: Farah Angsana podzim/zima 2011Černá umí být proklatě sexy. Krajka, flitry, mini a to celé zabalené do teplého kožichu. Taková byla přehlídka podzim/zima 2011 od Farah Angsana v New Yorku.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Farah Angsana

Minišaty umějí být proklatě sexy, Zdroj: farahangsana.com

Proč se zatěžovat jinými barvami? Proč neukázat černou v její plné síle? Protože i přes nesporné výhody v podobě optického zeštíhlení, elegance a nemožnosti špatné kombinace s ostatními barvami, by to přeci jen byla přehlídková nuda. A tak Farah přidala inkoustovou, tyrkysovou, bordó, rudou a zlatou.

I sny se občas plní

Rozená Indonésanka Farah Angsana žije v Curychu a patří k nejvyhlášenějším návrhářkám v Evropě.

Móda je součástí Farah. Od dětství, kdy s obdivem listovala módními časopisy, snila o práci návrhářky. Lákala ji práce, ve které se prolíná fantazie s realitou.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Farah Angsana

Jednoduchý střich večerních šatů dává vyniknout nápadným barvám

Farah zakončila studium módního návrhářství na střední škole v Londýně v roce 1992. Netrvalo dlouho a otevřela si svůj první butik, a i přes počáteční obavy, jak uspět ve světě módy, ve světě, kde se těžko prosazuje nováčkům bez excentričnosti a podivínství, se návrhářce podařilo najít vnímavou klientelu.

Elegantní a smyslná zároveň

Farah navrhuje modely s vůní sladkých snů, ze kterých se spáčům nechce probudit. Navrhuje večerní šaty s dráždivým podtextem i se stydlivou cudností. V kolekci pro podzim a zimu halí okázalý luxus do lehkého hedvábí a lesklého saténu.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Farah Angsana

Šaty jako z pohádky

Kožešina z činčil upozorňuje na třpyt flitrů na šatech a nápadná krajka i šifon na voláncích přímo zakazují jakékoli doplňky. Jen by narušovaly linii elegance a odpoutávaly by pozornost od podstaty, nejen od modelů, ale hlavně od jejich nositelek.

Vyzývavá krajka

Farah krajku navrhla pro body a minišaty, které k modelům pohledy doslova přitaví. Vypasované minišaty se na mole objevily bez ramínek, s dlouhými i krátkými rukávy, s hlubokým dekoltem i cudným kulatým výstřihem.

U dlouhých šatů návrhářka popustila uzdu své fantazie a snoubila eleganci s pohádkovými šaty pro víly a princezny.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Farah Angsana

Šaty, které víc zahalují než odhalují, dávají dostatečný prostor pro fantazii mužů

Na první pohled je to kolekce plná luxusu, pro který je zapotřebí tučné bankovní konto. Přehlídky haute couture už jsou zkrátka takové, okázalé, povrchní, přepychové.

Probouzí fantazii žen a i jen takové maličkosti v podobě barevných snů dokážou vykouzlit úsměv na tváři těch, které mají za sebou den prokládaný neúspěchy a nepříjemnostmi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Farah Angsana navrhuje pro smyslné a svůdné ženy