Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jim Carrey mohl hrát Jacka Sparrowa. 3 fakta, která jste o něm nevěděli

Redakce

Redakce

11. 1. 2012

Jim Carrey se už asi nezbaví masky komika. I když si zahrál pár vážných rolí, ty usměvavé převálcují všechno. Ne každý si však uvědomí, že jeho úsměv není hraný. Podívejte se na zajímavá fakta z života dnes již proslulého komika.

FOTO: Jim Carrey

Jim Carrey ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci, Zdroj: distributor filmu

Jim Carrey (*1962) neměl lehké dětství. Jelikož jako velká rodina neměli Carreyovi dostatek příjmů, musel Jim po škole celých osm hodin pracovat, aby finančně pomohl svým bližním. Je jasné, že mladý chlapec nemohl tento nápor zvládnout, proto v 16 letech odešel ze školy.

Přečtěte si i recenzi jeho posledního filmu Pan Popper a jeho tučňáci

Co je ale nejdůležitější, úsměv se Carreyho držel stále. I ve chvílích, kdy by u mnohých zvítězil pláč (třeba když rodina musela přechodně bydlet v karavanu).

1. Jako malý kluk nosil do postele své stepařské boty, a to pro případ, že by jeho rodiče uprostřed noci chtěli zvednout náladu či jinak pobavit.

Máte rádi dnes již legendární Piráty z Karibiku? Pokud si na tomto filmu ceníte nejvíce Johnnyho Deppa, možná vás Carrey překvapí.

2. Jim Carrey byl jeden z uchazečů o roli Jacka Sparrowa v prvním díle Pirátů. Skoro jako by měl Carrey zálusk na stejné role jako Depp. Navíc se totiž ucházel také o roli Willyho Wonky v dobrodružném snímku Karlík a továrna na čokoládu.

FOTO: Jim Carrey

V Masce Carrey zezelenal

Rodina talentovaného Jima velmi podporovala. Díky tomu mohl už jako malý vystupovat a bavit ostatní. To mu vždy šlo nejvíce.

3. Své první veřejné vystoupení absolvoval oblečen do žlutého obleku a kalhot. Toto oblečení mu vlastnoručně ušila jeho matka a mohli jste ho vidět i ve filmu Maska z roku 1994. Vzpomínáte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jim Carrey mohl hrát Jacka Sparrowa. 3 fakta, která jste o něm nevěděli