Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jason Wu přichází s jarní kolekcí, která potěší milovníky minimalismu

Redakce

Redakce

15. 2. 2012

FOTO: Jason Wu SS 2012Přehlídka Jasona Wu pro jaro/léto 2012 nezpůsobila pozdvižení příliš odvážnými modely ani netradičním make-upem, ale přesto zanechala v divácích neskutečný dojem. Pokud patříte k ženám, které preferují jednoduchost, budete tuto kolekci milovat.

FOTO: Jason Wu SS 2012

Modely, ve kterých můžete v klidu vyrazit do ulic., Zdroj: vogue.com

Sledujete-li pravidelně módní přehlídky, zajisté jste si mnohokrát řekly, že byste si podobné outfity na sebe nikdy nevzaly. To ale není případ modelů návrháře Jasona Wu, který si svým nezaměnitelným rukopisem získal miliony žen.

Předtím, než začal Jason oblékat dívky, navrhoval kolekce pro panenky. Právě zde se prý naučil pracovat s detaily, které plně využívá ve své současné tvorbě.

Šaty pro první dámu

V lednu 2009 se z nepříliš slavného návrháře stala hvězda, a to za pomoci nikoho známějšího než první dámy. Michelle Obama se na inauguračním plese objevila po boku svého manžela v Jasonových bílých šatech na jedno rameno.

FOTO: Jason Wu SS 2012

Bílá ve vašem jarním šatníku nesmí chybět.

Po rychlém vzestupu se o jeho jméno začaly zajímat módní značky, mezi kterými byla i Target. Pro tu v lednu 2012 dokončil hravou a mladistvou kolekci hýřící se mašlemi a originálními elegantními doplňky.

Takové jsou i samotné modely tohoto mladého a nadějného návrháře, který se mnohem víc než na současné trendy soustředí na nadčasovost.

Bílá nevinnost

Bílá barva vévodila řadě jarních přehlídek a v kolekci Jasona Wu se pro ni také našlo místo. Klasická bílá monotónnost je zde ale rozbitá černými doplňky.

FOTO: Jason Wu SS 2012

Pastelové barvy symbolizují jaro.

Jasným favoritem pro nadcházející sezónu jsou bezesporu pastelové barvy, a to v co největším množství. Jason si to ale zase dělá po svém, a proto světlé jarní barvy kombinuje s černou nebo tmavě šedou.

Prohlédněte si květinovou kolekci Blumarine

Majitelky štíhlých a dlouhých nohou by si neměly nechat ujít ultra krátké šortky, jejichž střih zdůrazňuje pas. Celá kolekce je stavěná na klasické ženské siluetě dotvořené pomocí pásků. Čím jsou užší, tím lépe.

FOTO: Jason Wu SS 2012

Jako z pohádky!

Na závěr přehlídky předvedl Jason Wu šaty ve výraznějších barvách, které si přesto zanechaly minimalistický nádech. Kromě černých lodiček a úzkých pásků svázaných do mašlí je nic jiného nezdobilo.

Nabírané šaty tak působily jednoduše, ale zároveň luxusně a velmi stylově. I samotný make-up nebyl přeplácaný a samozřejmostí byly pouze rudé rty a nehty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jason Wu přichází s jarní kolekcí, která potěší milovníky minimalismu