Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jarní kolekce jsou tu! Začínáme folklorní pohádkou od Carven

Petra Červená

Petra Červená

3. 1. 2012

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 CarvenPřed pár dny se otevřely dveře do nového roku a s ním přicházejí i ukázky haute couture kolekcí pro jarní sezónu. Pravá zima sice svůj příchod stále oddaluje, ale vyznavači léta budou rádi pokukovat po modelech s vůní květin.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Carven

Nabokova Lolita, Zdroj: fashionologie.com

Protože téměř v každém z nás stále přežívají vzpomínky na nedávné Vánoce, zapadne do povánočních nálad nejlépe jarní kolekce módního domu Carven. Bývalý návrhář Givenchy Guillaume Henry drží pevně v rukou kormidlo hlavního návrháře dámských kolekcí řady ready-to-wear.

Madame de Carven

Francouzská návrhářka Madame de Carmen Tommaso Carven otevřela v roce 1945 workshop N6 na Champs-Élysées. Záhy si ji oblíbily nejen filmové hvězdy poválečné éry, ale i obyčejné Pařížanky. Zejména pro její demokratickou vizi módy.

Podle Carven má být žena svobodná, nesmí se nechat omezovat a držet se nadiktovaných pravidel, jak by měla vypadat, mluvit a žít.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Carven

Když nevíte, pro jakou barvu se rozhodnout, namixujte je všechny

Madame de Carven uvedla na trh parfém pro ženy Ma Griffe, který dodnes patří k nejoblíbenějším. V padesátých letech k němu přibyl Vetiver, parfém pro muže.

Časem se sortiment rozrostl o pánské hedvábné kravaty, opasky, manžetové knoflíky, spodní prádlo, sluneční brýle, ale i porcelán, koberce, nábytek a také nápoje: Carven Champagne, Cognac Carven a likéry au Cognac.

Nečekané zvonění rolniček

Pro jaro a léto 2012 natočil Henry folklorní pohádku. Se špetkou Bavorska, kožené kraťasy, bílé halenky s krajkou, široké kolové sukně, s příměsí Východu a nezbytným pohledem do oblíbených 60. let minulého století. Barevné tisky inspirované nativní výšivkou se objevily na minišatech à la šedesátá léta.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Carven

Dáte přednost pohodlnému oblečení, nebo sexy minišatům?

Vánoce připomenou kožené minišaty se stříbrnými sněhovými vločkami. To vše je protknuté mámením barev podobných cukrátkům, žlutá, růžová, lososová, červená.

Při zhlédnutí kolekce vám k ujídání zbylého cukroví zacinkají boty modelek, na kterých jsou umístěné zvonky.

Milujete vzory? Mrkněte na povedenou kolekci Proenza Schouler

Henry vítá jaro květinovými a geometrickými vzory, krajkou a průstřihy na šatech. Je jeden z mála návrhářů haute couture, který nechce šít šaty určené pro super štíhlé ženy. Tvoří modely, které zdůrazňují ženskou siluetu. Pohrává si se střihy, barvami i vzory a výsledkem je kolekce vtipná, nositelná a roztomile rozverná.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Carven

Geometrické vzory umí opticky zeštíhlovat i dodávat na objemu

Zajímavým detailem byly samotné límečky zapnuté ke krku a k nim top s výstřihem nebo krajka připnutá na halenkách jako jakýsi novodobý druh náprsenky.

Henry si s módou rád pohrává, a i když vymýšlí všelijaké novotvary, drží se stále odkazu Madame de Carven. Její modely by měly nosit ženy, které se nebojí žít podle svého, natruc společenskému diktátu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní kolekce jsou tu! Začínáme folklorní pohádkou od Carven