Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Givenchy si oblíbil rotvajlery. Výsledkem je neokoukaná pánská kolekce

Petra Červená

Petra Červená

6. 12. 2011

FOTO: Givenchy, pánská kolekce AW 2011Pánskou módu návrháři obvykle podceňují. Nevidí v ní takový potenciál jako v dámské módě. Ostentativně přehlížejí její variabilitu. Tedy až na pár výjimek. A jednou z nich je módní dům Givenchy.

FOTO: Givenchy, pánská kolekce AW 2011

Rotvajleři kam se podíváš, Zdroj: givenchy.com

Pánské kolekce jedou v dobře zajetých kolejích street a byznys módy pro konzervativní typy, extravagantní modely pak působí spíše jako výkřiky do tmy. Přitom i pánská móda může být hravá, inovativní, neposedná a okouzlující.

Kam pro inspiraci?

Pro nevyhraněné a stále tápající muže se mohou rozprostřít i jiné alternativy, než na které byli dosud zvyklí. Vzhledem k tomu, že z valné většiny do oblečení mužů mluví partnerky, není na škodu prozkoumat nové kolekce haute couture a s malými obměnami připravovat muže na šatní proměnu.

FOTO: Givenchy, pánská kolekce AW 2011

Čisté linie a tlumené barvy

Riccardo Tisci představil podzimní kolekci v obvyklém černém gotickém stylu. Prim hrála kůže, vlna, grafika a hravé doplňky jako například šněrovací boty nad kolena, kotníkové boty s vyšší platformou, brýle s nápadně velkými obroučkami a klobouky ve tvaru divotvorného hrnce i s uchy.

S rotvajlerem na triku

V barvách se Tisci držel při zdi, zvolil černou, hnědou a smetanovou. I konzervativní typy si přijdou na své. Pánské obleky s kalhotami v 7/8 délce a klasická saka s jednořadovým i dvouřadovým zapínáním.

Nechyběly ani kraťasy pro muže, kteří teprve v teplotách pod bodem mrazu zaregistrují, že se trochu ochladilo.

FOTO: Givenchy, pánská kolekce AW 2011

Stylová směska, ze které vzešla neokoukaná inovace

V celé kolekci nelze přehlédnout Tisciho zaujetí pro rotvajlery. Vrčící, běsnící i roztomile ospalí se ocitli na trikách, mikinách, kostkované košili i kraťasech. Mezi použitými materiály nechyběla ani kožešina na kabáty, vesty a límce.

Milujete extravaganci? Pak musíte vidět Comme des Garçons

Značku Givenchy založil v roce 1952 francouzský návrhář Hubert de Givenchy narozený 20. února 1927. Zkušenosti sbíral u návrhářů Jacquese Fatha, Roberta Pigueta či Luciena Lelonga. Mezi jeho slavné klientky patřily Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy nebo Grace Kelly.

V roce 1995 odešel Hubert do ústraní a královské žezlo pro dámskou řadu po něm převzal John Galliano, Alexander McQueen, Julien Macdonald a od roku 2005 drží otěže pěvně v rukou Riccardo Tisci, který od roku 2009 tvoří i pánské kolekce.

Riccardo Tisci zdánlivě nepřichází s ničím novým, ale zdání klame. Změny jsou to malé, nevýrazné, a právě takové pozvolné, nenásilné změny pánské šatníky ocení.

Otřepané klišé o malém výběru v pánské módě přestává platit a do popředí se pomalu ale jistě začínají sunout nové zajímavé střihy a kombinace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Givenchy si oblíbil rotvajlery. Výsledkem je neokoukaná pánská kolekce