Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Pozvánka na jarní dávku improvizace s Divadlem Vizita

Redakce

Redakce

8. 4. 2010

divadlo_vizitaDivadlo Vizita, originální seskupení kolem herce Jaroslava Duška, přichystalo pro své diváky čtyři jarní večery plné své osobité prezentace formou improvizace. V Divadle Archa se tak opět můžeme ponořit do mnohdy absurdních komických situací a vychutnat si jedinečnost večera.

Zdroj: Festivalkult.cz

Jaroslav Dušek. Zdroj: Festivalkult.cz

Představení probíhají vždy dva večery za sebou a překvapí již svými názvy. Po lednovém Semenném orlu a Soví holi následovaly v březnu neméně zajímavě znějící tituly Modlitební pazourek a Psí očista. V dubnu čekají diváky představení s názvy Dech, Duch, Vítr, Vzduch a V jeskyni.

Sám Jaroslav Dušek uvedl, že názvy představení jsou vybírány náhodně, podle momentálního popudu či souvislosti, která však ve finále v představení vůbec nemusí být rozvedena. Název funguje jen jako jakási nutnost, aby v programu nebylo bílé místo, a také podtrhnutí jedinečnosti každého večera.

Jaroslav Dušek vyniká v jedinečných kreacích všeho druhu

Během představení spojuje Jaroslav Dušek improvizaci verbální s improvizací neverbální, pohybovou. Vznikají tak jedinečné kreace, které díky komornímu prostoru Divadla Archa přímo působí na diváky.

Důležitou součástí představení je také hudební složka, kterou obstarávají hudební improvizátoři Vizity Pjér la Šé’z a Zdeněk Konopásek, příležitostně pak Viktor Zborník.

Dubnové termíny představení divadla Vizita v Divadle Archa

18. dubna – Dech, Duch, Vítr, Vzduch
19. dubna – V jeskyni

délka představení: cca 2 hodiny s přestávkou

vstupné: 210 Kč
student/senior 140 Kč
Archa.klub sleva 30%

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Archa a v sítích Ticketpro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pozvánka na jarní dávku improvizace s Divadlem Vizita