Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jakub Polanka pro PIETRO FILIPI: Pánská kolekce bude ve stylu Jamese Bonda a Rockyho

Redakce

Redakce

26. 4. 2012

FOTO: Jakub PolankaNávrhář Jakub Polanka je známý především svou tvorbou krásných a vzdušných šatů pro ženy. V české oděvní značce PIETRO FILIPI však bude pracovat na pánské kolekci pro letošní podzim a zimu.

FOTO: Jakub Polanka

Kolekce od Jakuba Polanky patří k nejočekávanějším., Zdroj: pietro-filipi.com

Při tvorbě kolekce se Jakub Polanka nechal inspirovat pěti typy mužských hrdinů a jejich stylů. Polankova kolekce oblečení bude prý elegantní jako James Bond, šaramantní jako sir Oscar Wilde, hrdá a odvážná jako Doktor Živago, uvolněná a ležérní jako Steve McQueen i ve stylu silného bojovníka, jako je Rocky Balboa.

„Jednotlivé kusy v kolekci jsou určeny ke kombinování tak, aby každý muž mohl co nejlépe vyjádřit svůj charakter, náladu i názor,“ naznačuje Jakub Polanka.

Materiály, ze kterých má být kolekce vytvořena, mají podtrhnout jednotlivé styly a šedá barva v kolekci podpoří jejich vzájemnou kombinovatelnost.

FOTO: jarni-kolekce-pietro-filipi-2012

Současná panská kolekce PIETRO FILIPI

Jakub Polanka je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Má ale i cenné zahraniční zkušenosti, v Paříži pracoval pro značku Hermès, studio Philippa Starcka a módní společnost Peclers. Značka PIETRO FILIPI tak získala ke spolupráci další známou osobnost. V minulosti s touto firmou spolupracovaly také Klára Nademlýnská či Liběna Rochová.

V současné době je s ní spojené jméno herečky Ani Geislerové, která pracuje na tvorbě dámské kolekce. Pro PIETRO FILIPI pracuje také návrhář Jakub Bryxi či návrhářky Hana Zárubová a Anna Tušková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jakub Polanka pro PIETRO FILIPI: Pánská kolekce bude ve stylu Jamese Bonda a Rockyho