Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jakub Jakubec z Bek Ofis hrál reggae na náměstí v Cholule v Mexiku

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

3. 11. 2011

!Exkluzivně!Jakub Jakubec, člen pop rockového projektu Bek Ofis, se minulý týden vypravil na měsíční dovolenou do Mexika. Nyní se se čtenáři TOPZINE.cz podělí o své dosavadní zážitky a pocity.

Foto: Jakub Jakubec

Kuba Jakubec si užívá Mexika, Zdroj: archiv Jakuba Jakubce

Plzeňský rodák, sedmadvacetiletý hráč na basovou kytaru, Jakub Jakubec se vydal na zaslouženou dovolenou. Jeho výběr padl na Mexiko, kam odletěl společně s kamarádkou Kristýnou Pechanovou. Pro čtenáře TOPZINE.cz poslal následující vzkaz:

„Ahoj, zdravím z Oaxacy. Právě zde probíhají Los Dias De Muertes. Obdoba našich dušiček či Halloweenu. Tady patří mezi největší svátky v roce. Ulice jsou plné lidí, stánků, prodavačů, masek, žebráků a především živé hudby.

Tradiční kapely sestávají z kytar, ukulelí, kajonu, tahacích harmonik, trubek a někdy i cimbálů, podobajících se jakýmsi stolkům. Zpívají všichni v dohledu, juchají, průvody vedou žesťové sekce s megabubny. V zapadlých hospůdkách pějí sólo kytaristé.Foto: Jakub Jakubec

Z klubů a obchodů se line světový pop, rock i elektro. V Mexico City jsem si poslechl punkový koncert přímo v centru na Zocalo, v Pueble jsem měl možnost vidět hardcoreový koncert jedné argentinské kapely a tady v Oaxace vystoupení skupiny La China Solitera, ne jejíž reggae rytmy všichni neomylně tančili salsu.

Rockovou muziku zde hodně spojují politické texty, hlavně proti prezidentovi a policii, která tady má velké pravomoce. Jinak málokdo z Mexičanů zná mou zdejší oblíbenou kapelu The Mars Volta.

V Cholule jsem, notně pod vlivem Tequily, kolem půlnoci vyloudil na náměstí ozvučenou kytaru a mikrofon a na čtvrtý pokus zapěl českou ódu, kterak Vladimír Remek vzlétl do kosmu – a v reggae rytmu. Údajně s úspěchem, což ovšem vím jen z vyprávění mé spolucestující Kristýnky.

Co dodat? Holky tu mají krásný velký zadky, krásně tmavé a hluboké oči a hezky se vrtěj.

Hasta Luego, Jakub Jakubec.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jakub Jakubec z Bek Ofis hrál reggae na náměstí v Cholule v Mexiku