×
TOPZINE.cz

Jakub Jakubec z Bek Ofis hrál reggae na náměstí v Cholule v Mexiku

Foto: Jakub Jakubec

!Exkluzivně!Jakub Jakubec, člen pop rockového projektu Bek Ofis, se minulý týden vypravil na měsíční dovolenou do Mexika. Nyní se se čtenáři TOPZINE.cz podělí o své dosavadní zážitky a pocity.

Foto: Jakub Jakubec
Kuba Jakubec si užívá Mexika, Zdroj: archiv Jakuba Jakubce

Plzeňský rodák, sedmadvacetiletý hráč na basovou kytaru, Jakub Jakubec se vydal na zaslouženou dovolenou. Jeho výběr padl na Mexiko, kam odletěl společně s kamarádkou Kristýnou Pechanovou. Pro čtenáře TOPZINE.cz poslal následující vzkaz:

„Ahoj, zdravím z Oaxacy. Právě zde probíhají Los Dias De Muertes. Obdoba našich dušiček či Halloweenu. Tady patří mezi největší svátky v roce. Ulice jsou plné lidí, stánků, prodavačů, masek, žebráků a především živé hudby.

Tradiční kapely sestávají z kytar, ukulelí, kajonu, tahacích harmonik, trubek a někdy i cimbálů, podobajících se jakýmsi stolkům. Zpívají všichni v dohledu, juchají, průvody vedou žesťové sekce s megabubny. V zapadlých hospůdkách pějí sólo kytaristé.Foto: Jakub Jakubec

Z klubů a obchodů se line světový pop, rock i elektro. V Mexico City jsem si poslechl punkový koncert přímo v centru na Zocalo, v Pueble jsem měl možnost vidět hardcoreový koncert jedné argentinské kapely a tady v Oaxace vystoupení skupiny La China Solitera, ne jejíž reggae rytmy všichni neomylně tančili salsu.

Rockovou muziku zde hodně spojují politické texty, hlavně proti prezidentovi a policii, která tady má velké pravomoce. Jinak málokdo z Mexičanů zná mou zdejší oblíbenou kapelu The Mars Volta.

V Cholule jsem, notně pod vlivem Tequily, kolem půlnoci vyloudil na náměstí ozvučenou kytaru a mikrofon a na čtvrtý pokus zapěl českou ódu, kterak Vladimír Remek vzlétl do kosmu – a v reggae rytmu. Údajně s úspěchem, což ovšem vím jen z vyprávění mé spolucestující Kristýnky.

Co dodat? Holky tu mají krásný velký zadky, krásně tmavé a hluboké oči a hezky se vrtěj.

Hasta Luego, Jakub Jakubec.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..