Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jaké barvy se k sobě hodí? Zkuste kombinaci oranžové s tyrkysem

Léto se plně hlásí do služby. Na řadu můžou konečně přijít trička, tílka, kraťasy, šaty, sukně, žabky a sandálky. Ale jak tohle vše barevně zkombinovat?

K pěknému počasí patří i zářivé a teplé barvy. Ale které odstíny k sobě hodí? Když budete v úzkých, vzpomeňte si na jednoduché pravidlo. Výrazné barvy se doplňují barvami neutrálními. V případě, že máte v plánu použít dvě výrazné barvy, použijte jednu jako hlavní a tu druhou pouze na doplňcích.

Růžová

Růžová je velice složitá barva, ženy ji milují, muži nesnášejí. Kombinací s černou a bílou rozhodně nic nezkazíte. Z dalších barev můžete zvolit modrou, béžovou, pudrovou a další odstíny růžové.

Modrá

Modrá je široký pojem, protože tahle barva může mít mnoho odstínů. Námořnická modrá, bledě modrá a tyrkysová jsou ty nejoblíbenější. K tyrkysové nejlépe sedí bílá, béžová nebo oranžová. K námořnické modré se hodí světle šedá, bílá a červená. Bledě modrou doplňte o pastelové odstíny zelené a růžové, dále o bílou, černou a klidně i námořnickou modř.

FOTO: New Yorker Jaro/Léto 2012 - LOOKBOOK

Pudrové tóny se hodí i k denimu., Zdroj: New Yorker

Žlutá

Na žlutou pozor, ne každému totiž sedí k pleti. Pokud jste přesvědčená, že vy si ji dovolit můžete, kombinujte ji s bílou, černou, béžovou.

Oranžová

Oranžová barva nejlépe vynikne na opáleném těle. Skvěle vypadá s hnědou, červenou nebo tyrkysovou. Podobným barevným laděním se trefíte do jednoho z hlavních trendů sezóny.

Červená

Červenou je radost kombinovat. K této tvárné barvě můžete přidat bílou, námořnickou modř i černou. Doplňky použijte jakékoliv, od modrých, žlutých, fialových přes oranžové, černé, bílé až po růžové.

FOTO: New Yorker jaro/léto 2012 - LOOKBOOK

Osvědčená kombinace červené, bílé a modré., Zdroj: Ann Christine

Černá a bílá

Kombinace těchto univerzálních barev navzájem je velice elegantní. Ocení ji především ti, kteří pestré barvy nemají moc v oblibě. Jinak je můžete kombinovat s čímkoliv. Ty nejodvážnější můžou letos v létě nosit bílou od hlavy až k patě.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Jaké barvy se k sobě hodí? Zkuste kombinaci oranžové s tyrkysem