Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Bez oranžové ani krok! Takhle pozitivní barva tu ještě nebyla

FOTO: Barevné látkyOpět se scházíme nad dalším dílem barevného seriálu, ve kterém vám přinášíme užitečné informace pro vylepšení vašeho šatníku, domečku nebo bytu. Dnešní barvou bude oranžová.

FOTO: Barevné látky

Oranžovou barvou k lepší náladě i chuti k jídlu!, Zdroj: sxc.hu

Nádherně teplá a vřelá barva, která navozuje neobyčejnou atmosféru prosluněných jižních krajů. Taková je oranžová. Vzniká smícháním červené a žluté a její odstín závisí právě na poměru těchto dvou barev. Oranžová barva je barvou slunce, žáru plamenů a exotických plodů. S oranžovou narůstá sebedůvěra a chuť do života. Je to barva plná energie, která navozuje mladistvost, přináší sdílení, pochopení, otevřenost, zdraví i moudrost. Kromě toho všeho ještě podporuje kreativní myšlení.

Život a harmonie

Oranžová barva dodává do života radost, veselí, optimismus, dynamiku a divokou nespoutanost. Vzápětí ale pomáhá harmonizovat rozbouřené emoce. Možná proto ji zvolili jako svou barvu buddhističtí mniši, aby je vedla. Oranžová barva působí také jako antidepresivum. Pomáhá proti pesimistickým náladám, depresi, nespokojenosti, strachu a nejistotě.

Ti, kteří ji preferují, jsou většinou společenští a extrovertní jedinci mající touhu vyniknout, hrát ve společnosti druhých jistou roli a získat uznání a vážnost. Jsou schopni pomáhat druhým a obětovat se. Ten, kdo vědomě odmítá oranžovou barvu, má potíže s navazováním kontaktů, určité zábrany v komunikaci, skličující pocity méněcennosti a trauma z nepochopení ostatních.

Kombinace oranžové a černé v interiéru

Útulná kombinace oranžové a černé, Zdroj: H&M.com

Oranžová je v interiéru vděčný partner. Je vhodná do všech společenských místností, obývacích prostor, ale třeba i do restaurací. Této teplé barvy se v interiéru využívá zejména pro její tepelné vlastnosti. I velmi chladné nebo na sever obrácené prostory dostatečně prosluní, prozáří a dodá jim absolutní pocit tepla. Tahle barva je žádoucí a chtěná všude tam, kde se podává dobré jídlo. Podporuje totiž chuť k jídlu.

V oblékání lze oranžovou úspěšně kombinovat se zemitými barvami, černou a bílou. Dokonale vypadá v kombinaci s tyrkysovou. Ty z vás, které mají rády živější kombinace, mohou vyzkoušet spojení oranžové a zvířecích, květinových nebo geometrických vzorů. Bez oranžové nedají ránu milovnice posledního barevného trendu, kterým je colour blocking.

Pomerančem ke zdravé pokožce

Co se vám vybaví, když se řekne oranžová? Pomeranč! Známe přes 200 odrůd pomerančů, od žlutooranžových po tmavě červené, a jejich prapůvod sahá do Asie a jižní Číny. V současnosti jde o nejvíc pěstované citrusové ovoce. Tyhle oranžové koule jsou výborným zdrojem vitamínu C, který pomáhá vytvářet kolagen a ten pak tvoří základ zdravé pokožky.

Oranžová barva, ať už na oblečení, v interiéru, nebo v podobě zdravého přísunu vitamínu v létě prostě nesmí chybět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bez oranžové ani krok! Takhle pozitivní barva tu ještě nebyla