Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Bílá barva není tak nevinná, jak se zdá

FOTO: H&M Conscious CollectionPo týdnu tu máme další díl našeho barevného seriálu. A dnes si představíme bílou. Je právě bílá vaše oblíbená barva? Pojďte s námi dozvědět se něco o její temné stránce.

FOTO: H&M Conscious Collection

Bílá je barvou léta, Zdroj: hmconsciouscollection.com

Bílá barva v nás nejčastěji vzbuzuje pocity čistoty, nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. V orientu je bílá barvou truchlení, smutku a zároveň poznání, pochopení a vědění. Kromě toho je chladivou barvou, která rozjasňuje, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Její síla je v tom, že stabilizuje, posiluje a očišťuje osobnost člověka.

Jeden z mála dochovaných rituálů, který je dodržován lidmi na celém světě, je svatba. V každém státě a mnohdy i v krajích dané země se průběh slavnostního dne, tradice a svatební oděv liší. Ve většině zemí však platí, že nevěsta mívá šaty bílé. Ty mají symbolizovat nevinnost.

Vděčná bílá móda

Bílá barva svým nositelům přisuzuje vzhled chladnějšího typu člověka, než jakým doopravdy jsou. Zároveň ale dokáže ubrat pár let a neuvěřitelně rozjasnit. Zvažte ji v případě, že chcete svou osobu prezentovat jako avantgardní nebo pokrokovou.

FOTO: Kolekce Dolce & Gabbana jaro 2011

Dolce & Gabbana pro letošní jaro, Zdroj: dolcegabbana.com

Když zvolíte jednoduchou bílou košili, dbejte na důkladné líčení, které by mělo být viditelné, ale zároveň ne příliš výrazné. Při míchání bílé s ostatními barvami se nekladou žádné meze ani pravidla. Lze ji kombinovat jak s teplými, tak se studenými barvami. Často bývá spojována s černou, snad díky tomu, že tahle kombinace vypadá velice elegantně a nadčasově.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bílá barva není tak nevinná, jak se zdá