Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak vypadají šaty inspirované letem balonů? Téměř nadpozemsky

Petra Červená

Petra Červená

31. 1. 2012

FOTO: Brood jaro/léto 2012Jaká kolekce vznikne, když se návrhář Serkan Sarier inspiruje u Johna Ninomiya, nadšence pro vzácnou formu létání ve shluku menších balonů? Neotřelá, výrazná, plná střihových variací, které vás okouzlí.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Brood

Vrstvení bez vrstvení, to je novinka od Brood, Zdroj: broodbyserkansarier.com

Už třetí sezónu navrhuje pro značku Brood by Serkan Sarier. Narodil se v Německu tureckým přistěhovalcům. Vystudoval Královskou akademii výtvarných umění v Antverpách.

A než Serkan zakotvil u Brood, sbíral zkušenosti u Emanuela Ungara, Giambattista Valli a Caroliny Herrery.

Pro koho je značka Brood?

Brood si oblíbily ženy, které rády vybočují a odmítají splynout s davem, oceňují kvalitu a design. Dávají přednost kreativním a energickým modelům, protože i jejich život je takový. Žádná nuda a šeď, ale neustálý pohyb a vzruch. A právě značka Brood těmto ženám přináší modely přesně odrážející jejich způsob života.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Brood

Záchranné lano v podobě tkaniček a pavučinový šifon jako padák

Serkan do kolekcí vnáší hravost a lehkost. Podle statistik si většina lidí nesplní své dětské sny o budoucí profesi, jejich práce je nebaví, nenaplňuje. Návrhářem se ale těžko může stát někdo, kdo pro takovou práci nedýchá. A Serkan svojí rozverností a hravostí ve střizích ukazuje, že i když ženy jejich profese nenaplňují, mohou si ji alespoň zpestřit výraznými modely, ve kterých volně dýchají.

Jarní kolekce láká na nevšední střihy

Pro značku Brood byla premiérou první limitovaná edice bot. Bílé lodičky s vysokou platformou přesně zapadaly do stylu předvedených modelů.

V barvách se Serkan držel minimalistického pojetí, základem každého modelu byla bílá, k ní přidal inkoustovou, zelenou a oranžovou. Pro tak náročné střihy a vypracování si vzal Serkan na pomoc hlavně hedvábí a šifon.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Brood

Po letu v balonu je po přistání všechno trochu zpřeházené

U sukní zdvojnásobil vrstvu šifonu v různých částech a vytvořil tím vrstvení bez vrstvení. Pod nimi prosvítaly vzorované punčocháče, které byly finální tečkou celého modelu.

Serkan si také vyhrál se šněrováním a asymetrií. Lehkost, jemnost a kouzlení s látkou by se mohlo stát mottem celé kolekce.

Znáte návrháře Duro Olowu? Jeho kolekce vás pohltí

U jednoho vrstvícího modelu pomocí tkaniček dodává návrhář na objemu dlouhé vestě u spodních okrajů. Vystřídán je modelkou s šifonovou sukní, kde se pomocí stažených šňůrek vytváří řasení. Následuje model, který evokuje nafukující se balón, záhy na molo vpluje modelka s průstřihy, zřejmě se let nepovedl a padák chyběl.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Brood

Při startu a po přistání

Nepřehlédnutelný je i model s průsvitnou vzorovanou sukní a nezbytnými tkaničkami doplněnou o triko s výstřihem zvaným voda. Hedvábná saka na zip a v pase zřasené tak, že vytváří dojem otočeného kalichu. Každý model je něčím neobyčejný, oslňující, a přesto zůstává ve vodách nositelnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vypadají šaty inspirované letem balonů? Téměř nadpozemsky