Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Inspirace návrhářů nezná hranice. Pro Duro Olowu to byli uprchlíci z Jamajky

Petra Červená

Petra Červená

23. 1. 2012

FOTO: Duro Olowu, jaro/léto 2012Vize návrhářů jsou stejně proměnlivé jako počasí. Duro Olowu představil kolekci jaro/léto 2012, která v sobě nesla ducha osvobození, nespoutanost, optimismus a nadšení z nového začátku.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Duro Olowu

Potisky hrají u návrháře Duro Olowu významnou roli, Zdroj: fashionologie.com

Durovi byly inspirací fotografie Jacquese Henriho Lartigua o jamajských přistěhovalcích plujících na lodi do Velké Británie. Olowu představuje jedinečné a nápadité kusy s nádechem minulosti, ale i příměsí současných trendů. Jak sám Duro říká, módní tvorba by měla být jen jakousi pozvánkou do návrhářovy fantazie.

Návrhář bez školy

Duro Olowu pochází z Nigérie a v Anglii vystudoval právnickou fakultu. I když se své profesi věnoval několik let, vždy utíkal do uměleckého světa. Chybělo mu sice formální vzdělání, ale ne nadšení, odhodlání a touha splnit si svůj sen.

V roce 1998 si v Notting Hill otevřel s bývalou ženou malý obchod s oblečením a botami.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Duro Olowu

Rozverná nespoutanost versus elegantní uhlazenost

Tam ho také objevila Sally Singer a pomohla mu dostat se pod světla reflektorů. Duro přišel s pulzujícím mixem afrických potisků, jejichž výrobcem je ve většině případů on sám. Jeho šaty si oblíbila i Michelle Obama, Uma Thurman nebo Linda Evangelista.

Retro požitkář

Slabost má pro 70. léta, patchwork a boho styl. Na londýnském týdnu módy se představil poprvé v roce 2004. Od té doby zájem o jeho tvorbu stále roste.

V současné době se chystá vytvořit limitovanou edici bot a kabelek. Dokonce má zálusk i na kolekci pánského oblečení.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Duro Olowu

Černobílou kombinaci Duro narušil barevným páskem a sakem

Nová kolekce pro letošní jaro a léto je sbírkou retro elegance, vzorů a siluet. Svůdnost žen Duro předvedl s romantickým podtónem v podobě něžného potisku na dlouhých šatech s jemnými pastelovými barvami. Ale ukázal i rafinovanou svůdnost u šatů s červeno-zlatým potiskem a kaskádou volánků lehce plujících po rozevláté sukni.

Podívejte se na jarní kolekci Carven. Dostane vás!

Rozkvetlé louky plné alergenních pylů připomínají dlouhé šaty s květinovým vzorem. Maxi sukni s leopardem doplňuje černé sako s límcem stejného vzoru.

Na límce u jednobarevných sak Duro často umisťoval výrazné a rozličné vzory. Potisky a barvy na každém modelu zkombinoval s nápaditostí sobě vlastní.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Duro Olowu

Dáváte přednost šatům s kolovou sukní nebo maxi šatům?

V kolekci se objevily šaty s kolovou sukní à la 50. léta i maxi šaty tolik typické pro uvolněné sedmdesátky. Durovi se podařilo, aby z kolekce dýchala radost ze svobody, volnosti, aby se rozhořela touha po nezávislosti, tak jako tomu bylo u návrhářovy počáteční inspirace, jamajských přistěhovalců.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inspirace návrhářů nezná hranice. Pro Duro Olowu to byli uprchlíci z Jamajky