Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Giambattista Valli představil první couture kolekci. Je bezprostřední a nenudí

Petra Červená

Petra Červená

23. 8. 2011

Haute couture podzim 2011 Giambattista ValliObdivujete šarm Francouzek? A marně pátráte po jejich skrytém kouzlu? Návrhář Giambattista Valli odhalil jen vrchní slupku, část doplňuje stylem své domoviny a zbytek tvoří kultury celého světa. Je to pestrá směsice plná cizokrajných vůní.

FOTO: haute couture podzim 2011 Giambattista Valli

Francouzský look, Zdroj: giambattistavalli.com

Italský návrhář, obdivovatel všeho francouzského, to je Giambattista Valli. S konzervativní, katolickou výchovou v zádech. O módu se zajímal už jako malý kluk. Doma měli jenom černobílou televizi, a tak Valli ve svých skicách halil italské televizní moderátorky do barev. Tehdy se jeho velkým vzorem stal Yves Saint Laurent. A jako módní guru zůstal v Giambattistově tvorbě i v dospělosti.

Sladké i trpké začátky

Po studiu na European Institute of Design v Římě a Central Saint Martins College v Londýně nabíral profesní zkušenosti u italského designéra Roberta Capucciho, odkud zběhl k módnímu domu Fendi.

Jeho posledním zaměstnavatelem byl francouzský návrhář Emanuel Ungaro, kde od roku 2001 do roku 2004 pracoval na postu uměleckého ředitele. Pak ho ale zlákala vůně svobody.

FOTO: haute couture podzim 2011 Giambattista Valli

Tygří vzory, peří a maskování do buše je kompletní

Svou první ready-to-wear kolekci představil v roce 2005, ale na odhalení linie haute couture si jeho obdivovatelky musely počkat až do letošního července, kdy v Paříži prezentoval podzimní kolekci. Zaplavila ho pochvalná kritika a mezi hollywoodskými celebritami stoupla poptávka po společenských šatech na promenádu po červeném koberci.

Smyslné požitky podzimní kolekce

Giambattista Valli navrhuje modely nadčasové s rafinovanou elegancí. Žádné hity jedné sezóny, po kterých putují šaty z ramínek do zapadlých koutů skříně, kde je čeká dlouhý odpočinek a zpětný výlov snad jen na důkaz módního poblouznění. Valli rád kombinuje formálnost s bezprostředností. Pohrává si s protipóly. Jeho couture podzimní kolekce nenudí ani na okamžik. Chcete být středem pozornosti, ale přesto si uchovat šarm? Prozkoumejte možnosti modelů pod vedením Itala s duší Francouze.

FOTO: Haute couture podzim 2011 Giambattista Valli

Mini nebo maxi? Proč ne obojí!

Menu pro labužníky jako stvořené. Jako hlavní chod nabízí milovanou černobílou klasiku posypanou flitry. Pálivými chilli papričkami se zbarvily vzdušné šaty vytvářející dojem jednoho kusu látky omotaného kolem těla s utaženým živůtkem, kde z přebytku vznikl nakadeřený květ na levém boku.

K vidění byly i šaty s pštrosím peřím nachumlaným na minišatech, možná pro zahřátí, možná pro efekt.

Ovšem návrhář zabrousil i k jiným druhům ptáků, které v kombinaci s látkou tygřího vzoru a černošskou modelkou vybízely k dalekým toulkám za zvuků afrických bubnů. Po nich molo rozvířily průsvitné červené šaty s dlouhým pláštěm ve stejné barvě i materiálu. Úchvatný byl i sled dlouhých šatů okořeněných tu kožešinovým boa, jindy nápadnými zlatými doplňky, náramky, náhrdelníky či širokými pásky.

FOTO: haute couture podzim 2011 Giambattista Valli

Mrznou vám nohy, ale záda máte v teple. Maminky by měly radost!

Šéfkuchař Giambattista připravil menu složené z lákavých ingrediencí. Zdůraznil-li na modelech úzký pas, zaoblil živůtek a nechal vlát dlouhou sukni. Pokud se ale boky rozvlnily doširoka, korzet se ztenčil doneviditelna.

Jako dezert zvolil návrhář lodičky na nezbytně vysokých jehlách s mašličkami, flitry, popřípadě páskové střevíce, nezvyklé pro chladná podzimní rána. Leckterá žena by však rychle pozapomněla na roční období, jen kdyby měla tu možnost vlastnit alespoň jedny Valliho šaty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Giambattista Valli představil první couture kolekci. Je bezprostřední a nenudí