Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jak vybrat zábavní pyrotechniku pro párty nebo svatbu?

Hledáte zábavní pyrotechniku pro párty nebo svatbu? Je důležité přihlédnout k několika zásadním faktorům. Předkládáme návod, který doporučujeme při výběru následovat. Pomůže vám lépe se zorientovat v širokém sortimentu pyrotechnických výrobků na našem trhu.

Základní druhy zábavní pyrotechniky

Na trhu existuje široká škála různých druhů pyrotechniky. Patří sem ohňostroje, sestavené ohňostroje, petardy, dětská pyrotechnika, dýmovnice, fontány, římské svíce, prskavky a další.

Ne všechny druhy pyrotechniky jsou však určeny pro běžné odpalování na veřejných akcích. Jiné zase potřebují k prodeji speciální průkaz odpalovače.

Jak tedy poznat, který druh pyrotechniky je nejvhodnější pro vaši událost?

Ideální je rozhodnout se, k čemu chcete pyrotechniku používat. Chcete-li kupříkladu následovat moderní trendy a plánujete tajemné svatební fotografie s barevným dýmem v pozadí, rozhodně vyzkoušejte léty prověřené dýmovnice RDG1, se kterými nešlápnete vedle.

Prskavky jsou další relativně velmi bezpečnou formou pyrotechniky. Moderní prskavky jsou navrženy tak, aby minimalizovaly riziko požáru a byly snadno ovladatelné. Při správném použití a dodržování bezpečnostních opatření jsou prskavky bezpečné pro použití na všech svatbách. Pokud svatební místo neumožňuje velkolepé ohňostroje, prskavky mohou být opravdu skvělou alternativou. Mohou být bezpečně používány i na menším prostoru a přesto dokážou vytvořit efekty, které dodají svatbě slavnostní náladu.

Prskavky nabízejí fotograficky zajímavý prvek, který může vytvořit úžasné svatební snímky.
Uchvátily vás fotografie svatebčanů s prskavkami a také byste chtěli mít něco podobného ve vašem albu? Na internetu je mnoho druhů prskavek s různými délkami. Pro dostatečný čas při focení doporučujeme svatební prskavky v délce minimálně 70 cm, ideálně pak 90 cm.

Chcete rozzářit noční oblohu a udělat tak ze své svatby nezapomenutelnou show pro všechny?

Ohňostroje mají dlouhou historii a jsou populární po celém světě. Lidé se shromažďují, aby si je společně prohlédli a sdíleli vzrušení z jejich sledování. Ohňostroje jsou obzvláště atraktivní na nočním nebi, kdy mohou světelné efekty vytvářet kontrast s tmou a vytvářet neopakovatelnou atmosféru.

Hledáte ohňostroj, který bude splňovat vaše očekávání a nechcete jeho hledáním na internetu strávit věčnost? Na stránce PyroSR.cz, již za vás profíci s více než 10 letou praxí vybrali ty nejhezčí ohňostroje, které určitě zaujmou a vyčarují úsměv na tváři nejen vám ale i vašemu publiku.

Vybírat můžete z kategorie svatební či narozeninové ohňostroje. Nákupem kteréhokoliv ohňostroje z těchto kategorií rozhodně neprohloupíte, jedná se totiž o bestsellery.

S profíkem nebo bez? S kompakty zvládnete top ohňostroj i svépomocí

Samozřejmě, s profesionálem je zajištěna vyšší úroveň bezpečnosti a odbornosti při přípravě a provedení ohňostroje. Profesionální pyrotechnik má znalosti, dovednosti a zkušenosti potřebné k tomu, aby zajistil, že ohňostroj proběhne bezpečně a splní očekávání diváků. Profesionální pyrotechnik také ví, jak správně nakládat s pyrotechnikou, jak zajistit dostatečnou vzdálenost od diváků a okolních objektů a jak minimalizovat riziko požáru. Má znalost předpisů týkajících se ohňostrojů a dokáže řídit a koordinovat celý proces. Obrovskou výhodou je však minimální cena, ta startuje na částce okolo 15 000,- a může se pohybovat i v řádech statisíců.

Pokud se rozhodnete odpálit si ohňostroj sami, je důležité dbát na bezpečnostní pokyny a dodržovat veškeré platné zákony a předpisy. Většina ohňostrojů má jednu hlavní zápalnici označenou nápisem ,,START,, a druhou náhradní, pro případ, kdy by došlo k selhání ohňostroje. Nikdy nezapalujte obě zápalnice najednou.

Před odpalováním je nezbytné se řádně seznámit s instrukcemi a pokyny uvedenými na obale produktu a dodržovat je. Jen tak bude zážitek pro všechny příjemný a nezapomenutelný.

Nenechte se spálit! Nakupuj u prověřeného prodejce

Pokud se rozhodnete nakupovat pyrotechniku sami, vyberte si důvěryhodného prodejce. Vybírat můžete z pohodlí domova. Zkontrolujte zda má daný eshop dostatečné množství kladných recenzí, jak se umí vypořádat s reklamacemi, zda je aktivní na sociálních sítích a pokud vám bude sympatický i vzhled eshopu, pusťte se do nakupování.

Většina eshopů má i dopravu zdarma od určité částky, jako například eshop PyroSR.cz, kde navíc ke každé objednávce dostanete malý dárek zboží vám dorazí do dvou pracovních dnů.

Je důležité, abyste si pořízení zábavní pyrotechniky pro vaši párty nebo svatbu pečlivě promysleli a vybírali také s ohledem na bezpečnost a dodržování předpisů.

Bezpečnost a zábava jdou ruku v ruce. Nastudujte si bezpečnostní pokyny ještě než vám dorazí objednávka. Případně mrkněte na Desatero (p)odpalovače, kde se zásadní principy a bezpečnostní pokyny ohledně pyrotechniky dozvíte rychle a zábavnou formou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vybrat zábavní pyrotechniku pro párty nebo svatbu?