Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak vybrat krmivo pro psa?

Správným výběrem stravy majitel může podpořit zdraví a kondici vašeho psa. Pokud chcete zajistit vyváženou stravu, musíte vybrat krmivo bohaté na nutriční prvky nutné pro vývoj psa. S pomocí toho článku budete vědět na co dát pozor během nákupu krmiva a schopni vybrat krmivo pro psa odpovídající jeho potřebám.

Co by měla obsahovat zdravá strava psa?

Psy stejně jako lidé, jsou všežravci a jsou schopni strávit a využít širokou škálu potravin. Neznamena to, že můžete často měnit složení stravy. Náhlá změna stravy může znamenat trávicí problémy a možná i návštěvu veterináře kvůli nemoci (např. průjemu).

Vždy vybírejte kompletní granule pro psy. Co to znamená? Krmiva pro psa mohou obsahovat nejrůznější složky (vitaminy, bílkoviny, tuky a minerály). Krmit ho správným množstvím je velmi důležité, ačkoli musíte pamatovat také na kvalitu granuli. Vybírejte kvalitní stravu dle potřeb svého psa. Její jakost závisí na různých faktorech, zejména na kvalitě a podílu složek, množství. Správné granule měly by být také lehce stravitelné pro psa. Krmivo musí být chemický bezpečné. Pozorujte na přidaná umělá barviva a chemické konzervanty, protože mohou dráždit citlivý žaludek.

Na co dát pozor při výběru krmiva?

Každý mazlíček má jiné požadavky na výživu, proto neexistuje jedno, univerzální krmivo pro všechny psy. Musíte vybrat stravu , která aby vyhověla veškerým, individuálním potřebám psího organismu.

Výživové potřeby psů závisí na věku. Jiné krmivo potřebují štěňata, jiné zase dospělí či starší psi. U štěněte důležitý je správný poměr proteinů, tuků a dalších složek, ale v malé dávce, proto je krmivo vyrobené speciálně pro něj. Trávicí potíže, vývojové problémy a další nemoci může způsobovat špatné krmivo.

Správný poměr výživných látek je odlišný pro každou velikost a plemeno psa. Je třeba brát v úvahu také jejich aktivitu. Existují speciální granule pro aktivní a pracovní psy (třeba lovecké plemena). Malé psí nepotřebuji tolik kalorie, protože jejich aktivita je omezena – pro teto plemena stačí jen krátká procházka.

Výběr vhodného krmiva závisí také na životní fázi psa (např. během laktace a nebo onemocnění). Občas je nutné změnit výživu a vybrat krmivo podle s ohledem na individuální preference a aktuální potřeby našeho psa.

Pro chovatelé a majitelé psů výběr správného jídla je důležitý úkol. Pokud budete dodržovat výše uvedené tipy, zajistíte svému psu všechny potřebné živiny. Diky tomu bude zdravý a šťastný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat krmivo pro psa?