×
TOPZINE.cz

Jak správně psát? Sledujte hrubky Rihanny a Biebera, učí děti v Brazílii

FOTO: Rihanna + Bieber

Jazyková škola Red Ballon, která má pobočky v řadě brazilských měst, používá při výuce anglické gramatiky neotřelou metodu – kantoři poukazují na chybné statusy, které celebrity nejen ze světa hudby zveřejňují na sociálních sítích.

video

„Hlavní problém je dnes rychlost, s jakou se zprávy díky Twitteru a Facebooku šíří. Sdělovaný obsah se musí co nejsvižněji dostat k pokud možno co nejširšímu publiku. Lidé nad ním pak často ani nepřemýšlejí a podvědomě si tak případné hrubky osvojují jako správné gramatické postupy,“ říká specialistka na vzdělání Andrea Baena.

Její tým už delší dobu monitoruje řadu tweetujících osobností v čele s hercem Johnem Cusackem nebo Charliem SheenemZ dosavadních výzkumů však vyplývá, že co do vyjadřování jsou na tom nejhůř hudební celebrity.

Ustálil se proto tým nazvaný The Celeb Grammar Cops, do kterého byly zahrnuti žáci od osmi do třinácti let a jejichž úkolem je poukazovat na chyby svých oblíbenců.

Bez odezvy strůjců gramatických lapsů

Jedenáctiletá Carolina například opravila Rihannin popisek „Je jako skála, o kterou se můžu pořád opřít,“který zpěvačka umístila na Twitter ke společné fotce se svou matkou. „Ahoj,“ napsala dívka. „Správně by tvůj popisek měl znít: „Je jako skála, o kterou se můžu vždy opřít.“ Díky za pozornost a měj se krásně.“

Uživatelé si začínají počínání The Celeb Grammar Cops pomalu všímat a většinou jej kvitují s povděkem. Samotné celebrity se však k žádnému opravnému příspěvku dosud nevyjádřily. Skutečnost, že jsou jejich gramatické schopnosti zpochybňovány dětmi o řadu let mladšími, jim buďto nestojí za pozornost, anebo je pro ně možná až příliš pokořující.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..