Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Jak se v zimě starat o pleť? Těchto pět přípravků odolá mrazu

Redakce

Redakce

5. 12. 2012

Zima se už přihlásila o své místo a naše pleť v mrazu začíná strádat. Následujících pět výrobků rozhodně nesmí chybět ve vaší kosmetické taštičce!

Foto: Zimní kosmetika

Zdroj: polyvore.com

1. Bojovník s popraskanými rty

V letních měsících vám postačí lehký balzám, ale v zimě musíte pro regeneraci sáhnout po jelením loji s placentou. Pro rty k zulíbání můžete použít také balzám s UV 15. Při péči o rty dobrou práci odvede i med, který denně naneste na několik minut na pusu.

2. Chraňte obličej proti mrazu

Pokožku chraňte krémy, které jsou přímo určeny do mrazivých dnů. Vybírejte tedy ty s hustší konzistencí. Krém by měl udržovat rovnováhu v ochranné vrstvě pleti a hydratovat. I když se to nezdá, i v zimě svítí sluníčko a pleť se může nepříjemně spálit. Proto by správný krém měl obsahovat UV faktor. Za vyzkoušení stojí i kosmetická vazelína.

3. Speciální péči si vyžadují i vlasy

V zimě nezapomínejte ani na vaši hřívu. Vlasy se zapotí pod pokrývkou hlavy a přechody mezi teplem a chladem nedělají pokožce hlavy ani vlasům dobře. Přes zimu je hydratace nezbytná. Používejte séra či kondicionéry pro suché vlasy.

4. Hýčkejte a hydratujte své tělo

Učiňte z tělového mléka svoji každodenní rutinu. Správné mléko by mělo pokožku hydratovat a zároveň dodávat potřebnou výživu. Po celodenním kolotoči potřebujete relax, většinou ve formě horké vany a pěny. Pozor však, časté koupání pokožku zbytečně vysušuje.

5. Soustřeďte se na jemné ruce

I přesto, že v zimě nosíte rukavice, musíte i rukám dopřát tu nejlepší péči. Aby kůže nepopraskala mrazem, pořiďte si kvalitní krém, který aplikujte několikrát denně. Na noc ruce namažte vazelínou a strčte do bavlněných rukavic. Vaše ruce vám poděkují!

I v zimě dodržujte pitný režim, je třeba hydratovat i zevnitř. V drogériích najdete nepotřebné množství přípravků, které jsou určeny na zimu. Stačí najít ten, který vám bude vyhovovat. Pokud si nevíte rady s dárkem pro kamarádku, dopřejte jí kvalitní zimní kosmetiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se v zimě starat o pleť? Těchto pět přípravků odolá mrazu