Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak se připravit na léto?

Sluníčko hřející nás do zad, teploty dosahující rekordních hodnot, dovolená u moře za přítomnosti příjemně šumějících palem hýbajících se ve větru – také vás tato představa dostala do horkých letních dnů, které se k nám blíží sedmimílovými kroky? Buďte na oblíbené roční období připraveni a investujte do potřebného vybavení už nyní. Nikdy nevíte, kdy se léto dostaví – v posledních měsících si z nás počasí dělá trochu legraci. Navíc – štěstí přeje připraveným. Říká se to, ne?

Plavky jako bod číslo jedna

Jak se připravit na léto? Nutností jsou plavky, které zejména během parných letních dnů, kdy teploty budou opravdu dosahovat zmiňovaných rekordů, prakticky nesundáte. Ať už se plánujete koupat jenom v bazéně na zahradě, nebo se chcete naložit do vířivky, nebo plánujete navštěvovat místní koupaliště vždycky po práci, plavky jsou to, co bude vaším parťákem.

Pokud chcete jít cestou módních trendů, preferujte jednodílné alternativy. Člověk si říká, že se nosily v devadesátých letech, ale ten, kdo módu alespoň trochu, takzvaně po očku, sleduje ví, že právě devadesátky jsou zpátky. A tak jednodílné plavky ideálně s výstřihem do V a výkrojem na zádech jsou tím, s čím na koupalištích nebo na dovolené nejvíce okouzlíte.

Zdroj: pixabay

Máte už nakoupené kraťasy?

Jelikož léto nehraje do karet milovníkům džínů (ti by se v horku v džínách doslova uvařili), musí si koupit kratší alternativu. Nosit se budou především džínové alternativy (opět závan devadesátých let). Inspirovat se můžete zpěvákem Haberou, který přesně takové modely, které se letos budou nosit, nosíval za mlada na svých koncertech.

Dámské kraťasy a šortky Tommy Hilfiger zaujmou jak mladší, tak starší generaci. Ženy, které jsou nešťastné ze svých stehen, mohou preferovat bermudy, což jsou šortky delšího střihu sahající prakticky až ke kolenům. Pokud se stydíte i za svá kolena (i když určitě není proč), volit lze ¾ kalhoty, které svou délkou sahají jemně pod kolena. I to je lepší než džíny, ve kterých se člověk opravdu až příliš potí, když teploty sahají ke třiceti stupňům Celsia.

Krém nejen pro choulostivé jedince

Že patříte k lidem, kteří se byť při minutovém pobytu na sluníčku spálí? Krém je vaším parťákem. Tedy, myslíme krém na opalování, který bude vysokého faktoru. Naopak jestliže nepatříte k jedincům, kteří by se pyšnili dobrým pigmentem čili během léta se ne a ne opálit, místo krému na opalování dáte přednost jiné vymoženosti, kterou je samoopalovací krém.

Takzvané samoopalováky se staly hitem hlavně v létě, kdy především ženy toužily být krásně snědé, i když sluníčko nevytáhlo své paprsky. Řada lidí je však používá i během léta, a to právě kvůli zmiňovanému pigmentu – holt se někdy opálení musí trochu dopomoct.

Šaty, za kterými se lidé otočí

Šaty na léto

Zdroj: Pixabay

Jak se připravit na léto? Dámy by měly vzít obchodní centra útokem a kromě zmiňovaných šortek mají za úkol najít i krásné šaty, které je budou celým létem provázet. Svou pozornost upněte na kvalitní kousky, nikoliv na množství zakoupených šatů. Myslíte přece na životní prostředí.

Kvalitní šaty mohou být různých podob. Mohou být jednobarevné, ale i s potisky. Pokud se chcete vydat cestou posledních módních trendů, sázejte na motivy a vzory. Pruhy, cik-cak čáry nebo puntíky jsou radosti, které zpříjemní každý den, nejen posounou outfit na vyšší úroveň.

Jen si tedy dejte pozor na kombinaci s dalšími doplňky nebo částmi outfitu. Vzory jsou poněkud choulostivé – jsou tak trochu divočinou ve světě módy. Proto se kombinují pouze s jednobarevnými doplňky, kterých by také nemělo být příliš mnoho. Při jejich výběru sázejte také na jednoduchost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se připravit na léto?