Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak se obléct do práce podle typu profese

Fakt je, že každý z nás touží po troše uznání za to, co děláme. Je samozřejmé, že proto musíme být ve svém oboru dobří. To, co máme na sobě, ale tvoří onu pomyslnou třešinku na dortu.

Originálním a správně uchopeným outfitem se můžeme odlišit od davu a učinit se tak zapamatovatelnými. Nepatřičný oděv z nás zase může udělat nežádoucí terč posměchu (což asi nikdo z nás nechce). Pokud tedy ve své profesi nenosíte uniformu, možná vám pár základních stylistických rad přijde vhod:

Kreativní oděv pro kreativce

Pánové, zaměstnaní na kreativních postech, jako je grafik, textař nebo třeba idea maker mají, co se týče módy, v podstatě vše dovoleno. I ve svém oblečení můžete naplno prosadit svou osobitost a kreativitu. Nebojte se proto výrazných barev ani bláznivých vzorů. Klidně můžete začít sbírat trička s potiskem – čím ulítlejším, tím lépe. Nebo si ujíždějte na extravagantních ponožkách či jedinečně pojatých teniskách… Fantazii se zkrátka meze nekladou!

Zdroj: bolf.cz

Neformální styl

Pracujete v kanceláři na backoffice a nereprezentujete oficiální tvář firmy během setkání s důležitými klienty? Pak je pro vás neformální styl jako stvořený. Nečeká se od něj nic tak individualistického jako u kreativního stylu, ani se nemusíte oblékat podle přísného dresscode. Základem by pro vás mělo být pohodlí. Využijte také toho, že společně s kreativci máte jako jediní povoleno nosit džíny. Co si obléknete k nim, to už záleží čistě na vašich preferencích: může to být obyčejné jednoduché tričko nebo třeba košile s krátkým rukávem. Na nabídku zajímavých košil se můžete podívat zde https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-kosile-804.html.

Zdroj: bolf.cz

Smart casual

U stylu smart casual už se nám trochu přiostřují pravidla. Ne vše je zde dovoleno a zároveň není ani zdaleka vše předem definováno. Nemusíte zde nosit oblek, ale třeba takové barevné džíny už jsou zapovězeny. Spolehlivým základem, se kterým neuděláte chybu, jsou klasické chino kalhoty. K nim si pak podle situace oblékněte polo triko, případně košili s dlouhým rukávem pro formálnější příležitosti. Jako vrchní vrstvu zvolte sako (ovšem pozor, nikoli to od obleku), případně propínací svetr.

Corporate dresscode

U corporate (někdy také business) dresscode je vaším hlavním úkolem reprezentovat instituci, kterou zastupujete. Povinností je zde oblek tmavé barvy: inkoustově modrý nebo antracitový, nikoli však černý. K obleku patří světlá košile s dlouhým rukávem. Ta může být jednobarevná, ale povolen je i decentní proužek tón v tónu. Samozřejmostí je kravata, která by na sebe neměla zbytečně strhávat pozornost. Oživit tento outfit můžete pomocí sofistikovaných detailů, jakými jsou třeba manžetové knoflíčky.

Doufáme, že vám naše rady trochu pomohly se zorientovat na zrádném poli firemních kultur oblékání a věříme, že si získáte pověst firemního elegána. Pro další inspiraci se podívejte na eshop bolf.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se obléct do práce podle typu profese