Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jak se dívá Francis Ford Coppola, režisér Kmotra, na 3D filmy?

Redakce

Redakce

20. 5. 2010

Režisér mistrovského díla Kmotr Francis Ford Coppola je jednou z nejvýznamnějších hollywoodských osob. Řadíme ho mezi průkopníky moderní 3D technologie. Už v roce 1986 režíroval krátký 3D film Kapitán EO s Michaelem Jacksonem, takže Coppola určitě nepatří mezi nějaké technické nováčky, a jeho tvorba zahrnuje i mnoho jiných inovací.

Jak se dívá Francis Ford Coppol, režisér Kmotra, na 3D filmy? Zdroj: hauteliving.com

Francis Ford Coppola nám nabízí procházku do 3D podle jeho názoru. Proč je najednou tak populární, když tento formát je už v oběhu několik desítek let? Na tuto otázku odpovídá tím, že před příchodem digitálního kina byly filmy ve 3D formátu příliš obtížné a drahé a tento přechod srovnává s přechodem z černobílých filmů na barevné.

Filmový svět se vyvíjí stále kupředu a tvůrci zjišťují, že není důvod utrácet hromadu peněz za plastické trhaviny a ztrácet čas stavěním kulis, když vše se dá udělat přes počítač. Jedním z filmů, kde můžeme vidět skvělé oživení dnes už vyhynulých dinosaurů, je Jurský park. Kdyby tento film vznikal o několik let déle, určitě by ho tvůrci natočili i pro provedení ve 3D formátu.

Dnes jsou filmy ve 3D provedení běžnými a pro většinu diváků už to není žádná novinka. Tvůrci zjistili, že filmy právě v tomto formátu vydělají více peněz, a proto nemíní přestat. Všichni však víme, že jen propracovaný film ve 3D opravdu funguje a my si tak můžeme vychutnat pořádné napětí, které nám děj přinese.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se dívá Francis Ford Coppola, režisér Kmotra, na 3D filmy?