Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Jak připravit nemovitost na prodej?

Zastihlo vás nečekané dědictví v podobě nemovitosti, pro kterou nemáte využití? Nebo se chystáte vyměnit ruch velkoměsta za klidné sousedství na venkově? Tak či tak – čeká vás prodej! Pokud chcete tento náročný proces zvládnout co nejlépe a s co nejmenšími starostmi, svěřte jej do rukou důvěryhodné realitní kanceláři. Přece ale se to neobejde úplně bez práce. Nemovitost musíte na prodej připravit.

Nemovitost naaranžujte

První dojem je nesmírně důležitý. Mnoho lidí, co realizuje prodej bytu či domu, se domnívá, že jej není potřeba nijak zkrášlovat. Vždyť potencionální kupec si stejně nemovitost přestaví a upraví k obrazu svému. To je sice pravda, avšak nikdo se nepohrne do koupě znečištěného a nevzhledně vypadajícího objektu. Jestliže ho tedy chcete prodat za částku, která byla stanovena odhadem ceny nemovitosti, budete ho muset pro zájemce připravit a tedy i investovat do něj trochu peněz. Prvním pravidlem je, že byt či dům musí být dokonale čistý. Podlahy, zdi, zahrada – to vše musí být upravené a na pohled příjemné. Uvažujte, co je v bytě či domě výhodou, a zdůrazněte ji! Zapomeňte na vystavování osobních věcí či přemíru nábytku – objekt by měl působit čistým a vzdušným dojmem. Postačí jen pár kousků základního nábytku a dekorace – obrázky, květiny apod. Nikdy nepodceňujte to, jaké emoce nemovitost v ostatních lidech vyvolá.

Prezentace je půl úspěchu

Pokud již máte byt či dům připraven, je na čase udělat fotografie. V dnešní době však nestačí udělat pár snímků a umístit je pouze na jeden portál. Pokud prodáváte přes realitní kancelář, o dokonalé nafocení a inzerci se stará ona. Pečlivě tudíž vybírejte, komu prodej svěříte do rukou. Čím větší a zavedenější firma, tím více bude mít kontaktů a navýší se tak šance, že se vaše nemovitost dostane k velké mase lidí. Při samotném focení je dobré využít služeb profesionálního fotografa, který dokáže z bytu či domu udělat rozlehlé, vzdušné a prosvětlené sídlo.

Prodáváte i vy nemovitost? Neopomeňte ani nejmenší detaily a uvidíte, že se zájemci jen pohrnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak připravit nemovitost na prodej?