Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak pečovat o vlasy v létě? S našimi tipy budete mít hřívu jako nikdy dřív

Redakce

Redakce

18. 7. 2012

Péče o vlasy v letních měsících je stejně důležitá jako péče o pokožku. Pokud se chystáte k moři, nezapomeňte si přibalit vhodné přípravky, které udrží vlasy lesklé a zdravé.

FOTO: Zdravé vlasy jsou krásné

Ilustrační foto, Zdroj:sxc.hu

Vlasy je nutné chránit před UV paprsky, slanou vodou a dalšími nástrahami, které naší hřívu vysušují a vlasy jsou náchylnější na třepení a blednutí. Zároveň je také důležité chránit pokožku hlavy správnou vlasovou kosmetikou.

Na rozdíl od opalovacích krémů nemá kosmetika na vlasy stupně ochranných faktorů, je tedy vhodná pro všechny typy vlasů.

Doplňte vitamíny

Pokud chcete udržovat své vlasy preventivně zdravé a lesklé, je dobré doplnit svou stravu o vitamíny A a B, které zabraňují vypadávání a vysoušení vlasů a především poskytují ochranu před UV zářením.

FOTO: Na suché vlasy pomůže maska z oleje

Na suché vlasy pomůže maska z oleje

V žádném případě si před cestou na dovolenou nebarvěte vlasy. Nejenže vám barva vybledne a hrozí tak riziko, že budete mít úplně jiný odstín, než který jste původně zamýšlela, ale především budete mít vlasy tak oslabené, že je budete dvojnásobně déle uzdravovat. Nakonec se tak vrátíte se suchou slámou na hlavě, která okolí upoutá více než vaše zážitky a opálení.

Vyzkoušejte domácí masky na vlasy

Nechcete-li utrácet za sluneční vlasovou kosmetiku, není nic jednoduššího, než si udělat masku na vlasy doma. Zkuste například olivový olej, který nanesete na vlasy, přikryjete igelitovým sáčkem a necháte asi půl hodiny působit. Podobně funguje také bílý jogurt smíchaný se lžičkou medu.

Nezapomeňte také na správné vysoušení vlasů. Nenastavujte fén na nejvyšší teplotu, aby vlasy nedostaly teplotní šok. Nejlepším řešením je nechat vlasy pomalu schnout. Naopak katastrofu způsobíte tím, když půjdete spát s mokrou hlavou. Vlasy se pak více lámou a krepovatí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak pečovat o vlasy v létě? S našimi tipy budete mít hřívu jako nikdy dřív