Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Jack Rozparovač se z Prahy vydal přes Soul do Tokia. Zpívat, ne vraždit

Redakce

Redakce

1. 12. 2012

FOTO: Jack Rozparovač: Leona Machálková a Roman VojtekPražské Divadlo Kalich se 26. listopadu proměnilo v Londýn 19. století. Temnými mlhami se neozýval křik, ale zpěv. Původní český muzikál Jack Rozparovač se na jeden den vrátil, aby oslavil zlatou desku z Koreje.

Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Slavnostní večer provedl diváky nejen celým vznikem muzikálu, ale seznámil je i s autory a připomněl nejznámější hity. Na své role zavzpomínali Roman Vojtek, Leona Machálková, Sabina Laurinová, Hana Zagorová či Zdeněk Podhůrský, který zazářil v roli ďábla. Zcela původně mu ale autoři nabídli roli hlavní, Jacka Rozparovače.

„Když jsem si přečetl scénář, tak jsem sám poprosil Michala Kocourka, aby mi dal roli ďábla. Doslova a do písmene jsem ho musel uprosit, aby mi tu roli dal. Trvalo skutečně dlouho, než souhlasil. A musím říct, že všichni jsme spokojeni,“ prozradil TOPZINE.cz Zdeněk Podhůrský.

Z repertoáru Divadla Kalich: 100 repríz slavné Pomády

Jack Rozparovač je původní český muzikál z dílny Vaša Patejdla, zpěváka skupiny Elán. Světové premiéry se dočkal 27. února 2007 v Divadle Kalich, kde se odehrálo bezmála 200 repríz. Díky svému úspěchu se posléze začal uvádět i na Slovensku, odkud se přesunul do Soulu. Tam se od 13. listopadu 2009 hraje dodnes a popularita muzikálu vynesla jeho autorům i zlatou desku.
Korejská verze se však nehraje ve stejné podobě. Jak prozradil průvodce slavnostním večerem Martin Hrdinka, žádali autoři inscenace v Soulu, aby byly přidány další písničky. A z nepřeberného množství písní Vaša Patejdla si vybrali snad tu nejznámější, Voda, čo ma drží nad vodou. Ukázka této nově-muzikálové písně v korejštině zazněla i na slavnostním večeru.

Zážitek ze Soulu: Když jsme dorazili do Tokia, akorát jsme zjistili, že je v Česku prohibice. V tu chvíli jsme byli schopní vypít cokoliv, jen pro ten pocit, že můžeme. A oni tam pijí sodžu, které má asi jenom 20 %, jenže ti Korejci nejsou vůbec zvyklí pít. Hlavní představitelka Polly, ta si dala dva panáky a byla pod stolem, jenže nám to nestačilo. A protože v každém baru mají omezený počet lahví, museli jsme podniky často střídat.

V současné době se také připravuje nové zpracování, tentokrát v japonském Tokiu. Zatím se zde odehrálo 30 představení korejské verze a díky ohromnému úspěchu se připravuje čistě japonské zpracování. Aby těch úspěchů nebylo málo, ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek přiznal, že se v roce 2013 Jack Rozparovač chystá do Osaky a o rok později do Číny.

A co návrat do českých vod? Autoři mlží, ale náznaky se nedaly přehlédnout. Jedna z hlavních protagonistek Hana Zagorová přiznala, že se už o pokračování jedná. „Už jsme o tom s panem ředitelem mluvili a moc se těším. Vždyť starou, bláznivou prostitutku můžete přeci zpívat až do sta,“ řekla se smíchem pro TOPZINE.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jack Rozparovač se z Prahy vydal přes Soul do Tokia. Zpívat, ne vraždit