Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ivan Trojan se přiznal k dopingu. Sebrali mu Českého lva i Radoka

FOTO: Ivan Trojan _1Ivan Trojan přišel o Cenu Alfréda Radoka i Českého lva. Dlouho spekulovaný doping se definitivně potvrdil a Trojanova spanilá jízda skončila skandálem.

V pondělí 1. dubna oznámila svoje rozhodnutí odebrat Ivanu Trojanovi ocenění Nadace pro udílení cen Alfréda Radoka. Vzápětí se připojila i Česká filmová a televizní akademie, která uděluje České lvy.

Ivan Trojan měl údajně již několik let dopovat podpůrný prostředek Dédéčko, který má za následek zvýšení mozkové aktivity, emocionálního prožívání i fyzické výdrže. Díky tomu byl Trojan schopen podávat na jevišti i před kamerou téměř nevídané výkony.

Na Trojana přišlo v posledních měsících na antidopingový úřad několik anonymních udání, která ale nemohla zůstat neprověřená. „Jelikož jsou Český lev, Ceny Alfréda Radoka nebo i Thálie soutěž jako každá jiná, užívání jakýchkoliv podpůrných prostředků je zakázané,“ sdělil ředitel antidopingového úřadu Jan Fér.

Zvýšenou pozornost si Trojan vysloužil právě získáním Českého lva i Ceny Alfréda Radoka. Jak se podařilo zjistit TOPZINE.cz, Cenu Thálie za loňský rok nezískal Trojan právě proto, že se porota chtěla vyhnout skandálu, pokud by se doping potvrdil.

Ivan Trojan je jedním z našich nejúspěšnějších a nejoblíbenějších herců. Proto je také toto zjištění pro mnoho jeho fanoušků nepřijatelné. „Jsem strašně zklamaná. Nejdřív jsem tomu nechtěla uvěřit, ale když už mu ty ceny sebrali, tak to je asi vážné. Strašně mě to na pana Trojana mrzí,“ řekla jedna z Trojanových obdivovatelek Jana Dvořáková.

Po tomto odhalení přijdou na řadu pravděpodobně i další herci. Kontrole se nevyhne Gabriela Míčová, která letos získala Českého lva a Cenu Thálie.

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ivan Trojan se přiznal k dopingu. Sebrali mu Českého lva i Radoka