Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Islandská pop rocková skupina Hjaltalín poprvé vystoupí v Česku

Redakce

Redakce

3. 4. 2011

FOTO: Islandská skupina HjaltalínBěhem večera na téma islandské kultury si můžete poslechnout kapelu Hjaltalín z Rejkjavíku, která u nás vystoupí poprvé. O osudu Kafkových rukopisů se dozvíte na přednášce Josefa Čermáka a Jiřího Stromšíka. Na závěr nepropásněte poslední večer autorských čtení laureátů Magnesia Litera 2011.

FOTO: Islandská skupina Hjaltalín

Islandská skupina Hjaltalín, Zdroj: flickr.com, Autor: Trynemjoel.

Odpočinkovou neděli můžete zakončit návštěvou koncertu islandské skupiny Hjaltalín, která vystupuje jako hlavní hvězda večírku Planet Connections. Jejich koncert bude doplněn promítáním a povídáním o Islandu s Janem Burianem. Večer začínající 3. dubna od 19 hodin v Paláci Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3) bude na zážitky opravdu bohatý, protože pořadatelé přidali navíc ještě krátký film Ptáčata a ochutnávku specialit regionální kuchyně! Jen doplním, že vstupné je 380 Kč na místě a 300 Kč v předprodeji.

Přednáška kafkovských badatelů

Společnost Franze Kafky pro vás na 5. dubna naplánovala přednášku dvou předních českých literárních badatelů Josefa Čermáka a Jiřího Stromšíka. Přednáška s názvem K osudům Kafkových rukopisů bude samozřejmě pokračovat diskuzí. Proto neváhejte a vydejte se na 18. hodinu do Široké 14 na Praze 1.

Příznačná závěrečná pozvánka vás nasměruje na poslední z autorských čtení laureátů Magnesia Litera 2011, které se koná 6. dubna. Markéta Baňková představí svůj literární objev roku s názvem Straka v říši entropie. Emil Hakl pak Pravidla směšného chování, s nimiž získal Literu za prózu. S Literou za knihu pro děti a mládež s názvem Noemova archa vystoupí Tereza Říčanová. Autory si můžete poslechnout v Café NoNa (Nová scéna Národního divadla) od 17 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Islandská pop rocková skupina Hjaltalín poprvé vystoupí v Česku