Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Iné Kafe ohlásilo comeback na tak trochu Iné tiskovce

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

6. 4. 2010

Iné KafeNa tiskové konferenci k festivalu Iný fest to vypadalo skoro jako v ZOO. Na jedné straně Rybičky 48, na druhé Medvěd 009. K tomu dobrá nálada a zvědavost. Jakže ten Iný Fest bude vypadat? Co tam tedy bude jiného než na ostatních festivalech?

Tisková konference Iný fest, Foto: Martin Krofta, Topzine.cz

Tisková konference Iný fest, Foto: Martin Krofta, Topzine.cz

Jak řekl organizátor festivalu Artur Kaiser: „Vždy se snažíme přijít s něčím novým a to tahle akce bude splňovat. Když přišla nabídka vystoupení skupiny Iné kafe, nedalo se říct ne, jenže jsme nechtěli, aby to byl čistě koncert, ale aby to vše bylo trochu jiné.“ Chozením okolo horké kaše po chvíli se smíchem prozradil, že nechce nic prozradit. Ti, kdo si najdou cestu, mají čekat vtipné oživení.

Pro někoho je s údivem, že se Iné kafe vrací, protože všechny nabídky na koncertování rezolutně odmítali. Zakladatel Vratko Rohoň povyprávěl, jak bylo skvělé, když před rokem a půl spáchal on a jeho sestava rozlučkový koncert v Praze. A tam, kde se rozhodli skončit, letos začnou. Celkově letos vystoupí třikrát a vždy na festivalech. Lákavé je, že se rozhodli začít každé vystoupení jinou skladbou, která už na jiném festivalu, kde se představí, nezazní!

Jakub Ryba se za Rybičky 48 přiznal, že je pro ně čest hrát s Kafáčema a moc se na festival těší.

Seskupení Fate Magazine děkovalo pořadateli akce za možnost nasbírat cenné zkušenosti a návštěvníci festivalu se mohou těšit na to, že do toho dají všechno, co v nich je.

A že se nedostavil zástupce Medvěda 009? Na jeho místě seděl medvěd plyšový. Což nebyla jistě adekvátní náhrada, ale na druhou stranu mohou říci, že tam někdo byl.

Spousta lidí přemýšlí nad tím, jak si propojit účinkující kapely k sobě. Nijak. Na výstavišti v Holešovicích, kde se festival odehraje, budou totiž dvě pódia a každý z návštěvníků si tak bude moci vybrat to, na co bude mít v danou chvíli chuť.

Tisková konference Iný fest, Zroj: archiv

Tisková konference Iný fest, Zroj: archiv

Původně měl být festival ojedinělou událostí, ale už teď Artur Kaiser přemýšlí o tom, že by se mohl stát kultovním. A jestli se bude každý rok měnit název v důsledku toho, kdo bude headliner? Podle jeho slov nikoli: „Tak si vždy přivezeme jinou skvělou slovenskou kapelu a název může zůstat stejný“, vtipkoval.

Nabízí se jednoduchá rovnice. Iné Kafe se vrací na pódia, navíc oslaví patnácté výročí svého působení a k tomu se může přičíst i fakt, že v České republice letos vystoupí pouze jednou. Jaký je výsledek? Iný Fest.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iné Kafe ohlásilo comeback na tak trochu Iné tiskovce