Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ikea Food: Zákeřný tah ze Švédska

Eva Mácová

Eva Mácová

26. 11. 2009

Umístit restauraci do půlky nakupovacího maratonu je přímo smrtící úder. Když si k tomu přičtete ještě lákavou nabídku, velký prostor a příjemné ceny, musíte si naprosto upřímně přiznat krutou pravdu. Nepřítel zvítězil.

Právě takový strategický útok zrealizovala Ikea. A že se jí povedl, je jasná věc. Stala se legendárním obchodem se vším možným, o kterém se vyprávějí pomalu už i pohádky. Šlehačkou na téměr přetékajícím poháru dokonalé pověsti pak jsou vyprávění o ikeácké restauraci.

Slevy pro členy Ikea Family, výhodné snídaně, ještě výhodnější obědy a nápoje za bezkonkurenční ceny. Zní to příliš růžově? Možná, faktem ale je, že když se jednou odvážíte vstoupit na zdejší naleštěnou podlahu, budete odtud velmi neradi odcházet a příště se sem nadšeně opět vrátíte.

Když ponechám stranou přátelské prostředí pro rodiny s dětmi, přičemž ony děti čas od času naruší vaše poklidné stolování, působí prostory restaurace tak trochu jako školní jídelna. Z čehož mnozí z nás chytnou lehkou nervozitu a mají tendence utéct, dokud je čas. Jak totiž projdete bludištěm zábradlí, není cesty zpátky.

Uvítací tabule Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Uvítací tabule Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Ale můžete být naprosto klidní. Zpátky se vám už chtít nebude. Neboť se před vámi objeví pult plný zákusků. Esteticky dokonalých zákusků. Žádné ušmudlané talíře pocintané od bůhví čeho. Kdepak. Vše krásně zářivé a srovnané.

Když se konečně rozhoupete, vyberete si dezert a zkušeným okem zhodnotíte už hotové míchané saláty, vykoukne na vás celá široká nabídka hlavních jídel s usměvavým obsluhujícím kuchařem v čele. Tedy široká… nemůžete čekat třicet plus jedno menu, ale čerstvost a možná kombinace příloh bohatě uspokojí každého.

Další zastávkou v labužnickém maratonu jsou saláty a rybí bar. Kde vás ale žádná ryba neobslouží, musíte si i tady poradit sami. Nakonec už zbývá jen vzít bezedný hrníček na kávu a čaj, nebo bezednou skleničku na cokoliv, a svůj náklad zaplatit na pokladně. V této fázi si můžete oddychnout. Nejvíce stresující pasáž máte za sebou.

Řízek a tiramisu Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Řízek a tiramisu Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Venku z bludiště si už jen ledabyle naberete příborů dle libosti (z vlastní zkušenosti doporučuji zvláštní vidličku na zákusek) a načepujete si, na co máte zrovna žízeň.

S tácem všeho ukořistěného si potom vyberete vyhovující místečko a můžete se pustit do jídla. I když ještě něco – nezapomeňte na ubrousky! A vemte si pro jistotu dva…

Jak už jsem se zmínila, při jídle vás může vyrušit srdceryvný dětský pláč, a k dlouhému posezení nijak nevybízejí poměrně nepohodlné židle. Také možná až teď zjistíte, co se vlastně skrývá pod názvem plněná treska. A víte co? Já vám to prozradím. Štěstí přeje připraveným a informovaným.  Tedy podle mé spolupachatelky to bylo „rozmražený filé s čímsi koprovým vevnitř“. Ale chuťově údajně za tři, dobrý. To já hodnotila svůj vepřový řízek na jedničku s hvězdičkou. O zdravosti nenutno diskutovat, byl čerstvě vyhráblý z friťáku, ale oproti běžné nabídce oschlého čehosi v podobných stravovacích zařízeních byl tenhle kousek naprostý favorit.

Jen v bezedné skleničce zůstala kapka Coca-coly Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Jen v bezedné skleničce zůstala kapka Coca-coly Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Tiramisu, které mělo být onou sladkou tečkou bylo sice dokonalé, ač jistě ne pravé, ale zdálo se mi jako takový poslední hřeb do rakve. Jídla na talíři nevypadalo sice moc, oči ale jak známo příšerně lžou! A proto příště buď jídlo, nebo zákusek!

www.IKEA.cz

ADRESA: Avion Shopping Park, Skandinávská 4,

619 00 Brno-Dolní Heršpice

PROVOZNÍ DOBA: Po – Ne: 9:30 – 22:00

TIP NA JÍDLO: Smažený vepřový řízek 44,-

Hranolky 15,- Kečup 5,-

Tiramisu 29,-

TIP NA PITÍ: Bezedný nápoj 20,-

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Ikea Food: Zákeřný tah ze Švédska