Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

I mistr tesař se někdy utne. Přinášíme 5 největších režijních přešlapů

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

30. 4. 2012

Známé režisérské jméno ještě nemusí být zárukou kvalitního filmového zážitku. A to ani v případě těch nejlepších v oboru. TOPZINE.cz odhalil pět největších úletů jinak skvělých režisérů.

FOTO: Hulk

Tahle zelená hrouda se příliš nepovedla. Zdroj: distributor filmu

Přední světoví režiséři mají pomyslnou poličkou svých děl zpravidla plnou povedených filmů se skvělými výdělky a sem tam nějakým oceněním. Jenže občas se i těm nejlepším jejich dílo nepovede a filmoví fanoušci se nestačí divit.

5. Sam Raimi – Spider-Man 3

Režisér spidermanské trilogie sice nepatří přímo mezi režisérskou elitu, na prvních dvou dílech Spider-Mana ale rozhodně předvedl skvělou práci a téměř ukázkové komiksové zpracování. Třetí díl série už ale v tomto trendu nepokračoval a přinesl fanouškům spíše rozčarování.

V červenci tohoto roku bude mít premiéru další film o pavoučím muži Amazing Spider-Man. Šanci napravit své škody ale Sam Raimi nedostane, v režisérském křesle ho nahradil Marc Webb (500 dní se Summer).

4. Terry Gilliam – Kletba bratří Grimmů

Monty Python a Svatý Grál, 12 opic, Strach a hnus v Las Vegas – to jsou jména některých veleúspěšných filmů Terryho Gilliama. Proti nim stojí dobrodružný příběh z roku 2005 s Mattem Damonem a Heathem Ledgerem v hlavních rolích Kletba bratří Grimmů.

[youtube_660]dnboj1T3UEQ[/youtube_660]

Snímku je vyčítána především zmatenost a nerozhodnost v tom, čím chce vlastně být. Pohádkou? Komedií? Hororem? Ve výsledku je tak bohužel jen podivnou směsicí, která v divácích vzbuzuje rozporuplné pocity.

3. Ang Lee – Hulk

Režisér taiwanského původu natočil v minulosti spoustu vynikajících filmů jako Zkrocená hora, Tygr a drak či adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit. Bohužel ale natočil také Hulka.

Na filmový příběh komiksového hrdiny z roku 2003 mají fanoušci rozdílné názory, převažují však nepříliš spokojené reakce. Film rozhodně nebyl propadákem, ale dlouhá stopáž, zmatené záběry, spousta klišé a nevýrazný herec v hlavní roli prostě udělají své.

2. Tim Burton – Planeta opic

Mistra temných filmů netřeba dlouze představovat. Tim Burton má díky svým netradičním filmařským metodám a snímkům jako Velká ryba, Karlík a továrna na čokoládu či Střihoruký Edward obrovské množství fanoušků. Až na drobné výkyvy se jeho tvorba zdá být bezchybnou. Ale to by režisér nesměl kývnout na nabídku natočit Planetu opic.

[youtube_660]I1lZ3un-kcg[/youtube_660]

Sci-fi drama se sice může pyšnit skvělými maskami a výpravou, scénář už ale mezi jeho chlouby rozhodně patřit nebude. Ve výsledku se sice nejedná o filmový průšvih, ve srovnání se zbytkem režisérovy tvorby je ale snímek jasnou vadou na kráse.

1. James Cameron – Piraňa 2: Létající zabijáci

Sedmapadesátiletý James Cameron patří mezi režisérskou špičku současnosti. Na svém kontě má mimo jiné první dva Terminátory, v roce 1998 získal jeho Titanic rekordních jedenáct Oscarů a po dvanáctileté pauze režisér oslnil sci-fi snímkem Avatar. Před všemi těmito úspěchy však Cameron natočil hororové pokračování filmu Piraňa.

Ani první část této série nebyla bůhvíjak kvalitní, Cameron však dovedl veškeré špatné složky v druhém díle do extrému. Pokud najdete odvahu si film z roku 1981 pustit, čekejte devadesát minut nudy a amatérských záběrů. Ve výsledku se ale možná skvěle pobavíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I mistr tesař se někdy utne. Přinášíme 5 největších režijních přešlapů