×
TOPZINE.cz

Hvězdy nám nepřály v prvním traileru. Knižní bestseller míří na plátna

FOTO: Hvězdy nám nepřály - Shailene Woodley a Ansel Elgort (2) - 20th Century Fox
Láska není univerzální lék. A už vůbec ne na rakovinu. Zdroj: 20th Century Fox

Knižní předloha Johna Greena ke stejnojmennému snímku Hvězdy nám nepřály sklidila ve světě obrovský úspěch a stala se bestsellerem. Čeká stejný osud i filmové zpracování nebo mu hvězdy přát nebudou?

Láska není univerzální lék. A už vůbec ne na rakovinu. Zdroj: 20th Century Fox

Teprve šestnáctiletá Hazel trpí rakovinou plic a díky své starostlivé matce se dostává do podpůrné skupiny, která jí má pomoci se s nemocí lépe vyrovnat. V okruhu podobně mladých a nemocných lidí nalézá nejen vstřícnost a pochopení, ale také lásku.

Sedmnáctiletý August, kterému kdysi nemoc napadla kosti a navštěvuje skupinu kvůli svému kamarádovi, se stává Hazelinou spřízněnou duší a oba se ze všech sil snaží naplno prožít každou společnou minutu, která jim byla dána.

Podle recenzí nejvtipnější smutný příběh zpracoval téměř neznámý režisér Josh Boone (Stuck in love) a rozhodl se do rolí ústřední dvojice obsadit vyrovnanou kombinaci známé a neokoukané filmové tváře.

Hazel ztvárnila Shailene Woodley (Děti moje, Škvára) známá především z amerických seriálů. Dlouhovlasá herečka se kvůli své roli musela ostříhat nakrátko, a tak svou proměnu spojila s dobrou věcí – své vlasy věnovala organizaci, která zdarma poskytuje paruky dětem postiženým popáleninami nebo nemocemi, které je o vlasy připravily.

Role Augusta se pak ujal Ansel Elgort, kterého jste mohli vidět zatím jen v loňském remaku slavného hororového snímku Carrie.

Kniha Hvězdy nám nepřály si získala srdce čtenářů po celém světě a trailer zatím napovídá, že by se tak mohlo stát i v případě filmové verze. Na premiéru si ale fanoušci musí počkat až do 5. června.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..