Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hudební mládež pořádá Letní školu v Třeboni. Přijede i Jiří Suchý

Redakce

Redakce

19. 6. 2014

Hudební mládež pořádá desetidenní akci otevřenou mladým příznivcům kvalitního umění všeho druhu. Vedle společného tvoření v divadelních dílnách se budou účastníci těšit z přítomnosti vzácných hostů. Těmi budou například herec a básník Jiří Suchý či překladatel Shakespeara prof. Martin Hilský.

FOTO: Nataša Novotná

Tanečnice Nataša Novotná byla hostem Letní školy i v loňském roce. V Třeboni se jí zalíbilo.
Zdroj: MH

Letošní Letní školu 30. června – 9. července 2014  protkne téma ERROR. Chyba v umění bude námětem pro společné ranní úvahy v altánku zámeckého parku i pro směr divadelních představení, ale dotknou se jí též hosté ve svých přednáškách.

Pozvání na Letní školu HM již přijali spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová, tanečnice, choreografka a zakladatelka tanečního souboru 420people Nataša Novotná, herec, básník, ředitel a zakladatel legendárního divadla Semafor Jiří Suchý, překladatel kompletního díla Williama Shakespeara Martin Hilský, divadelní režisér a vedoucí katedry autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU Přemysl Rut a odborná asistentka na téže katedře a členka česko-francouzské společnosti Golem Théâtre Markéta Potužáková.

Účastníci se mohou dále těšit na sborové zpívání, fotografické i filmové tvůrčí dílny či na promítání největších skvostů světové kinematografie.

FOTO: Zpívání na škole

Sborové zpívání patří k oblíbeným činnostem členů Hudební mládeže.

Odměnou za intenzivní práci na divadelních dílnách je možnost účinkovat na třeboňských prknech, která znamenají svět. Není tajemstvím, že se každoročně na Letní škole Hudební mládeže dějí zázraky, kdy za kratičký časový úsek mladí tvůrci vyprodukují taková představení, za která by se nemuselo stydět ani Národní divadlo.

Inspirací pro trávení volných chvil v nadcházejícím školním roce bývá anketa Kniha mé duše, Hudba mého srdce a Film mé mysli. Mladí milovníci umění nominují své favority, snaží se je obhájit a zároveň se dovídají o skvělých knihách, filmech či skladbách, které oslovily druhé.

Největším bohatstvím Letní školy v Třeboni a Hudební mládeže jako takové jsou magická setkání, vzájemná motivace a podněcování k tvoření a také prostor pro originalitu a seberealizaci. To všechno společně vytváří deset dní, na které se nedá zapomenout.

Letní škola Hudební mládeže

30. června – 9. července v Třeboni

www.hudebnimladez.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební mládež pořádá Letní školu v Třeboni. Přijede i Jiří Suchý