Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební hvězdy jsou podezřelé z nákupu mrtvých duší na sociálních sítích

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

21. 3. 2013

Podle nejnovějšího průzkumu hudební hvězdy platí za zviditelnění své přítomnosti na sociálních sítích. Řada umělců je podezřelá z nákupu fanoušků na Twitteru či Facebooku, ale také za názory na YouTube, což jim napomáhá k lepšímu umístění v žebříčcích hitparád.

Ruce plné peněz

Některé hvězdy jsou prý ochotné si fanoušky kupovat. Zdroj: sxc.hu

Online společnosti specializující se na tento druh služeb prodávají přibližně 10 000 zhlédnutí na serveru YouTube za pouhých 30 liber. Nabízejí také zajištění komentářů pod videoklipy, které pro větší věrohodnost přibývají postupně spolu s nárůstem zhlédnutí. S touto zprávou přišel magazín BBC Newsbeat.

Společnost zabývající se sledováním údajů v Americe prozradila, že má seznam umělců, o kterých se domnívají, že platí právě za zmiňované služby přispívající k nárůstu jejich popularity. Organizace s názvem Next Big Sound uvedla, že plánuje v průběhu letošního roku zveřejnit informace o tom, které hvězdy si zaplatily za své on-line statistiky.

Za nákup fanoušků hrozí zrušení účtu

Internetová média na alarmující zprávy hned zareagovala. Společnost Twitter ve svém prohlášení podrobně popisuje, že jakékoliv získávání nových fanoušků za pomoci počítačového programu či organizace je proti pravidlům. Twitter si také vyhrazuje právo pro okamžité ukončení účtu bez dalších upozornění, pokud jsou zmiňovaná pravidla porušena.

Facebook na toto téma uvedl, že nákup lajků od lidí, kteří o hudbu daného interpreta nemají zájem, ve výsledku není dobré pro nikoho. Dále radí, že pokud provozujeme stránku na Facebooku a někdo nám nabídne podporu nárůstu počtu fanoušků za peníze, máme to ignorovat. Zejména proto, že je to v rozporu s pravidly a je velká šance, že takto získaní fanoušci budou automatickým systémem odebráni.

Mnozí umělci jsou proti

Shodný postoj má i server YouTube, který svým uživatelům připomíná, že toto jednání je proti pravidlům a pokud bude odhaleno, mohlo by to také vést až k úplnému ukončení účtu.

Od podvodného jednání se ostře distancovali i někteří umělci. Americký zpěvák a producent Ne-Yo, viceprezident nahrávacího studia Universal Motown Records, podepsal smlouvu s londýnskou zpěvačkou Sonnou Rele, kterou předtím objevil právě na serveru YouTube. Zdůraznil přitom, že být aktivní na sociálních sítích je důležité, ale pokud hledá talenty, není to pro něj otázkou vysokých čísel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební hvězdy jsou podezřelé z nákupu mrtvých duší na sociálních sítích