Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hrozny hněvu čeká filmový remake. O právech jedná Steven Spielberg

Redakce

Redakce

4. 7. 2013

Jeden z nejslavnějších amerických románů se možná dočká svého nového remaku. Steven Spielberg usiluje o natočení nové verze snímku Hrozny hněvu a už vyjednává autorská práva.

Henry Fonda ve filmu Hrozny hněvu. Zdroj: distributor filmu

Henry Fonda ve filmu Hrozny hněvu. Zdroj: distributor filmu

Původní snímek Hrozny hněvu režíroval John Ford roku 1940. Hlavní roli mladého farmáře bojujícího se svou rodinou o přežití v době velké hospodářské krize si zahrál Henry Fonda. Film po své premiéře získal velký úspěch u diváků i kritiky. Dokonce získal dvě ocenění Filmové akademie, známá jako Oscar.

Nyní se Steven Spielberg odhodlal k vytvoření remaku. Učinil tak podle vzoru takových klasik, jako je série Superman, kdy byl letos uveden do kin snímek Muž z oceli, nebo remake s názvem Mocný vládce Oz. Oba tyto projekty oslavovaly 75. výročí vzniku prvních děl s touto tematikou. Stejné výročí brzy oslaví právě i kniha Hrozny hněvu, kterou napsal úspěšný spisovatel John Steinbeck.

O práva na zfilmování díla Hrozny hněvu se však nezajímá pouze Spielberg. Podobný nápad dostal i tvůrce Robert Redford. Ten však plánoval z díla vytvořit minisérii pro televizi. Spielberg byl ale se svou vizí u dědiců Steinbecka úspěšnější, a to i přesto, že se hodlá stát pouze producentem filmu. Režii snímku by přenechal jiným, protože Spielberg bude mít spousty práce s projektem American Sniper.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hrozny hněvu čeká filmový remake. O právech jedná Steven Spielberg