Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hostel III na DVD: Mučení nebohých turistů se koná už potřetí

Eliška Nová

Eliška Nová

26. 2. 2012

První Hostel vyrazil do kin s heslem: pojďme se podívat, co divák ještě vydrží. Jak se ukázalo, leckterý divák vydržel. A to dokonce i do konce. Jenže už jednička za sebou trousila otázky: za cenu jakého provedení?

Hostel III. Zdroj: distributor filmu

Film

Ostatně je to Hostel, jež je často zařazován do žebříčků nejhorších filmů. Hodnocení uživatelů různých filmových webů sice není tím pravým rozhřešením nad filmem, zároveň ale taky ne úplně neplatným. Přesto režisér Eli Roth natočil dvojku. Divák vydržel, vydrží znovu. K tomu mu dopomáhej vyšší rozpočet. Což – jak se ukázalo – příliš nepomohlo.

Scott Spiegel je americký režisér, scenárista, producent a herec. Už na vysoké škole se seznámil s režisérem Samem Raimim a hercem Brucem Campbellem. Pokračování Raimiho The Evil Dead, které už psal společně se Spiegelem, se stalo hitem. Spiegel kromě toho začíná spolupracovat i s Quentinem Tarantinem. Spolu s Eli Rothem a Bozem Yakinem založil společnost Raw Nerve, která se zabývá výrobou nízkorozpočtových hororů. Tady také vznikl Hostel.

A i přesto se čtyři roky po dvojce objevila trojka. Jednak změnila režiséra, nově je to Scott Spiegel, jednak místo činu (z Evropy hurá do Las Vegas) a jednak se nyní pyšní označením video film, paradoxně s vyšším rozpočtem, než měl první díl.

Čtyři kamarádi jedou oslavit rozlučku se svobodou, kam jinam než do Las Vegas. Ve společnosti placených dívek se vydávají daleko od centra. Poté, co se jeden z nich (ano, to největší hovado, které se ztratilo s jednou z dívek) nevrátí ráno do hotelu, se ho zbytek vydá hledat. Všichni nakonec skončí v poněkud zvrácené společnosti.

Scenáristicky naprosto nudná podívaná bez jakékoli propracovanosti postav či jejich motivací pracuje s prostou zápletkou ve stylu: jeden se ztratil, ostatní naivně doufají, že ho najdou sami, a i když to začne být trochu divné, nezavolají policii. Je tedy od začátku naprosto jasné, že je dostanou všechny, a co hůř, je docela jasné, kdo to asi tak může přežít.

Atmosféra slovenských a českých zapadlých uliček, kde se natáčely dva předchozí díly, je pryč se vším všudy. S okoukaným mottem co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas dneska nikdo už parádu neudělá a už vůbec ne filmový architekt, který dům hrůzy vytvoří z něčeho, co vypadá jako americká budova soudu v poušti.

Eli Roth produkuje nový horor. Jedná se rovnou o sequel Posledního vymítání ďábla!

Slibované BEZ CENZURY na obalu DVD se také nekoná. Kamera ve většině případů vražd stejně uhne a z naturalistických scén zbyla jen ta úvodní se stahováním kůže z obličeje za živa. Krve se nakonec na obrazovce jeden příliš nedořeže. Nechutnostíchtivý pozorovatel si navíc na nějakou akci chvíli počká.

Chcete si už teď tipnout, kdo přežije?

Jediné, co nakonec fascinuje, je nápad zvrhlých boháčů, kteří se scházejí v klubu a sázejí, za jak dlouho a použití čeho dotyčný chudák zemře. Jakési kino, kde se odehrává soutěž o nejoriginálnější vraždu je ale stejně upozaděno a jeho freak diváky nepoznáme. Zbývá doufat, že se u sledování Hostelu III, které je o něco málo horší než samotné mučení ve filmu, nikdo nezabije.

DVD

Obal DVD raději mlčí o video filmu, zato láká na psychopata s motorovou pilou. Dokonce i napovídá, že děj se tentokrát bude odehrávat na blýskavějším místě. Titulků a dabingu je v nabídce dost, horší je to s bonusy. Na disku je jen jeden, a to komentář režiséra Scotta Spiegla a Kipa Pardue.

Hostel III (Hostel: Part III)

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2011, 88 min

Režie: Scott Spiegel
Hrají: Thomas Kretschmann, Kip Pardue, John Hensley, Carri Jarvis, Gordon Michaels, Barry Levinson, Kelly Thiebaud

Zvuk: český  5.1, anglický  5.1, maďarský  5.1, turecký  5.1, polský  5.1 VO, ruský  5.1 VO
Titulky: české, slovenské, anglické, maďarské, arabské, řecké, hindské, islandské, portugalské, turecké
Bonusy: Komentář režiséra Scotta Spiegla a Kipa Pardue

Hodnocení filmu: odpad
Hodnocení DVD: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hostel III na DVD: Mučení nebohých turistů se koná už potřetí