Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Horší to už nebude: Literární zabíjení je plné filmových hlášek

Redakce

Redakce

18. 2. 2012

Horší už to nebudeTrochu romantická komedie, trochu fantastické drama… To je příběh neskutečně skutečného Harolda Cricka a u jeho hlášek se budete smíchy popadat za břicho.

FOTO: Horší už to nebude

Chcete se naučit řídit svůj vlastní život? Harold ví, jak na to. Zdroj: distributor filmu

Režie snímku se ujal Marc Forster, který už má za sebou takové trháky, jako byla nová bondovka Quantum of Solace. Stejně tak má na svém kontě i propadáky, nedávno jste mohli vidět jeho nový film Kazatel Kalašnikov. Ovšem Horší už to nebude se rozhodně řadí do té první kategorie.

Film vypráví příběh muže jménem Harold Crick (Will Ferrell). Jestli je Haroldův život něčím opravdu naplněný, jsou to čísla. Harold přesně ví, kolikrát si ráno musí vyčistit zuby, kolik kroků to je na autobusovou zastávku apod. Nikdy se neobejde bez sáhodlouhých kalkulací, ve společnosti je však málomluvný. Nejspíš proto mu jsou nejlepším přítelem jeho hodinky.

Haroldův život se ale nečekaně začne měnit, když potká více než sympatickou pekařku Anu (Maggie Gyllenhaal), a doslova se převrátí naruby, když začne slýchat jakýsi podivný hlas, který kromě něj nikdo jiný neslyší. Brzy zjistí, že hlas patří slavné spisovatelce Karen Eiffelové (Emma Thompson). Ta je právě na konci své poslední a možná nejlepší knihy. Bohužel také na konci svých sil, protože se jí nedaří vymyslet, jak má hlavní postavu – Harolda Cricka – zab

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horší to už nebude: Literární zabíjení je plné filmových hlášek