Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Holínky českých olympioniků získaly zlato. Světe, povstaň před Čechy

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

9. 8. 2012

České holínky na olympiádě v Londýně učarovaly britskému deníku The Guardian, který udělil zlatou medaili za nejlepší olympijskou uniformu České republice.

FOTO: Olympijské uniformy českého týmu

Olympijské uniformy českého týmu, Zdroj: alpinepro.cz

Sloupkařka listu Hadley Freemanová, která byla z českého stejnokroje, a především z holínek, ohromená, Britové a Američané ji hluboce zklamali.

„Při zahajovacím ceremoniálu oblečky, které nebozí sportovci oblékli, připomínaly zlevněný halloweenský kostým Aliho G,“ napsala Freemanové na účet obleků domácích Britů.

„Ne že by americké uniformy byly o mnoho lepší. Chudáci sportovci při pochodu při zahajovacím ceremoniálu vypadali, jako kdyby každou chvíli měli začít ukazovat cestu k nejbližšímu nouzovému východu a předvést, jak zaujmout polohu při nouzovém přistání,“ utahovala si v oblíbeném sloupku s tím, že Ralph Lauren, který kolekci navrhoval, měl práci raději přenechat americkým aeroliniím.

Italové vypadali jak Gigolo

Italské uniformy na zahajovací ceremoniál přirovnala k teplákům z filmu American Gigolo a nepomohlo jim ani to, že je navrhoval podle Freemanové „snobský návrhář Giorgio Armani“.

Němce také rozhodně nešetřila. „A řekněte mi, co si má člověk myslet o německé uniformě s modrými modely pro kluky a růžovými pro holky? Tak jsou to sportovci, nebo novorozeňata?“

Jsme národ vtipálků

Nejvíce Freemanovou uchvátili, světe div se, Češi! Národ, který bývá často terčem posměchu kvůli tolik omílaným ponožkám sandálech, které jak se v posledních kolekcích Louise Vuittona ukázalo, mají nakonec něco do sebe. Budou snad Češi nakonec určovat módní trendy celému světu?

Tak daleko nejsme, ale zdá se, že české holínky, které před olympiádou málokdo chápal, hry naprosto ovládly. „Ty holínky! Holínky! Jako součást národního stejnokroje! Kdo věděl, že Češi mají takový smysl pro humor?“

„Prosím, povstaňte k české národní hymně. Ať je to, co je to,“ dodala na závěr a udělila malému národu v samém srdci Evropy jedno naleštěné zlato.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Holínky českých olympioniků získaly zlato. Světe, povstaň před Čechy