Menu
TOPZINE.cz
Krása

Holení pohlaví. Holit či neholit?

Redakce

Redakce

13. 10. 2009

Holit, a nebo neholit? Jak správně oholit a co oholit? Jaká technika je nevhodnější? Jak moc a jak často? Toto mohou být otázky, které si pokládají některé a někteří z nás. Jak tedy postupovat při úpravě ochlupení na našich genitáliích?

Holit, a nebo neholit?

Úprava ochlupení na intimních partií patří k často řešeným otázkám, které mají však nádech tajemnosti. Každému neodhalujeme své přirození, a proto ne s každým diskutujeme na toto téma.

Jak tedy odpovědět na danou otázku? Holit? Jedná se o záležitost, která se týká pouze dotyčné ženy. Nikdo nemá právo soudit, co je pro vás lepší či horší. Jenom vy sama víte, která varianta vám nejvíce vyhovuje. Zda zvolíte možnost zcela dohola, úpravu třísel, čárku či jiný geometrických útvar, a nebo si oblečete spodní prádlo na své přirozené přirození.

Názor odborníka

Pokud bychom měli vycházet z názorů odborníků, tedy lékařů – gynekologů, tak bychom si měli shrnout následující informace. Můžeme říci, že všeho moc škodí. Nejlepší je zlatá střední cesta, ovšem pouze vy sama si můžete zvolit.

Gynekologové se děsí pacientek, které do ordinace přichází tam dole zcela oholené. A věří v módní pomíjivost této ženské, ale i mužské, záležitosti. Ochlupení tvoří určitou obranou vrstvu před případnými bakteriemi a napomáhá k udržování správného vnitřního poševního prostředí. Laicky řečeno – chloupky jsou zábranou před nechtěnými návštěvníky zvenčí.

Na druhou stranu je však třeba zmínit, že ženská hygiena je daleko snazší bez onoho porostu. Lepší, svěžejší a čistější pocit je výsledkem našeho holení. Která varianta je tedy ta správnější? Všechno pryč? Nechat vše? Něco málo ponechat?

Rozhodne žena

Stejně tak, jako si ráno vybíráme vhodné oblečení do práce nebo školy, tak si můžeme vybírat mezi následujícími variantami holení. Ohledně oblečení se leckdy poradíme s kamarádkou či partnerem, a tak není jediný důvod, proč i tuto otázku neprobrat s dobrou kamarádkou či partnerem. Konečné slovo by však měla mít sama žena.

Jsou muži, kteří své partnerky nutí do různých vylepšovacích aktivit. A tak se setkáváme s těmi, kteří nabádají partnerku k úplnému vyholení, a nebo ji přemlouvají k nespoutanému porostu. Jsou to naše genitálie, naše pohodlí, náš pocit a je tedy pouze na nás, kterou variantu zvolíme. Pokud nám partnerův nápad nevyhovuje, tak bychom se ani v této oblasti neměly nechat do ničeho nutit.

Pro muže

I muži řeší otázky, které se týkají estetické úpravy ochlupení. I muži mají právo se svobodně rozhodnout, která možnost je pro ně vhodnější, ale…Pokud muž chce opticky zvětšit svou mužskou chloubu, tak by se měl přiklonit k variantě – oholit. Jestliže muž touží po orálním uspokojování, tak by neměl komplikovat své partnerce milostnou činnost přebytečnými chloupky. A v neposlední řadě – úprava ochlupení snižuje množství cizorodých mikroorganismů, které by se mohly dostat do ženské vagíny, a tím zapříčinit např. vaginální mykotické onemocnění.

Tip: Pokud jste zatím svou chloubu nikdy holení nepodrobili, přečtěte si návod na holení penisu. Kromě popisu holení krok za krokem zde najdete tipy, na co si dát pozor a čemu se raději vyhnout.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Holení pohlaví. Holit či neholit?