Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Herec Gandalfa odhazuje zábrany. V novém seriálu si zahraje gaye

Redakce

Redakce

16. 11. 2012

Sir Ian McKellen se v novém britském sitcomu Vicious představí jako gay, jehož usedlý život po boku dlouholetého přítele naruší nový mladý nájemník.

Gandalf se homofobů rozhodně nebojí! Zdroj: Stonewall

Britská televizní stanice ITV potvrdila přípravu nového sitcomu Vicious o postarším homosexuálním páru, který po padesáti letech společného soužití ustrnul ve stereotypu. Čtení, venčení psa a časté hašteření naruší až mladý muž jménem Ash, který se nastěhuje o patro výš.

V roli homosexuálního páru se představí dva uznávaní britští herci, kteří se sami ke své orientaci veřejně přiznali a otevřeně žijí se svými dlouholetými partnery. Roli stárnoucího herce Freddieho si zahraje Ian McKellen, který je známý zejména jako Gandalf z trilogií Pán Prstenů a Hobit a padouch Magneto z X-Menů. Mimo své herecké aktivity se věnuje například nadaci Stonewall, která podporuje britské homosexuály.

Čtěte také: Těchto 7 rolí mohl hrát někdo jiný. Jaký by byl Connery jako Gandalf?

Jeho partnera, bývalého barmana Stuarta, ztvární Derek Jacobi, který vynikl zejména v seriálech Já, Claudius a Případy bratra Cadfaela. V poslední době se objevil například v roli arcibiskupa v oscarovém filmu Králova řeč. Excentrickou dvojici doplní francouzská herečka Frances De La Tour (madame Maxime z Harryho Pottera), která si zahraje přítelkyni hlavní dvojice, Violet, jež se snaží uklidnit věčně rozhádanou dvojici.

To, že by v seriálu neměla být o zábavu nouze, potvrzuje i volba hlavního scenáristy a režiséra. Tím je na Emmy nominovaný Gary Janetti, bývalý scenárista seriálu Family Guy. V minulosti se již gay tematikou vcelku slušně vypořádal v rámci seriálu Will a Grace, na kterém se podílel a který i čeští diváci mohli vidět i na televizních obrazovkách. Seriál by se měl začít vysílat v roce 2013.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Herec Gandalfa odhazuje zábrany. V novém seriálu si zahraje gaye